Pro Junior System: Apklan Resovia na czele

15 gru 2020 Udostępnij

To już piąty sezon, podczas którego obowiązuje na zapleczu polskiej piłki Pro Junior System. Po 17. kolejkach Fortuna 1 Ligi na czele tej klasyfikacji znajduje się Apklan Resovia, a kolejne miejsca na podium zajmuje Sandecja Nowy Sącz i Korona Kielce.

Przypominijmy, jakie zasady obowiązują w programie Pro Junior System. Punkty mogą zdobywać młodzieżowcy, którzy posiadają obywatelstwo polskie i którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończą 21. rok życia lub są młodsi.

 

Co ważne, dodatkowo premiowani są wychowankowie, czyli piłkarze, którzy są zarejestrowani w klubie, z przerwami lub nie przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia i 21. rokiem życia. Wszystkie kryteria opisujące program PJS dostępne są TUTAJ. Od sezonu 2019/2020 zarząd PZPN dokonał istonej zmiany. W sytuacji, gdy miejsce w klasyfikacji końcowej uprawniające do otrzymania nagrody finansowej zajmie klub zdegradowany ze względu na zajęcie miejsca spadkowego po zakończeniu sezonu rozgrywkowego, wartość przysługującej nagrody zostaje pomniejszona o 50%. Pozostałe 50% wartości nagrody zostanie przekazane Fundacji Piłkarstwa Polskiego na potrzeby realizacji projektów dedykowanych rozwojowi piłkarstwa polskiego.

 

Liderem klasyfikacji PJS jest Apklan Resovia. Beniaminek zajmuje wysokie miejsce, bo regularnie w pierwszym składzie gra wychowanek Mateusz Geniec, który rozegrał 1185 minut i łącznie zdobył 2370 punktów dla swojej drużyny. Dla beniaminka punktowali także Marcel Zapytowski, Karol Twardowski, Jakub Persak i Bartłomiej Kiełbasa. 

 

Kolejny raz wysoko w klasyfikacji jest Sandecja Nowy Sącz, która w zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce, czyli dokładnie takie, które zajmuje obecnie. Co raz więcej minut dostaje Kamil Ogorzały, który w poprzednich rozgrywkach rozegrał niecałe 1000 minut, a w obecnych rozgrywkach przekroczył już ten próg. Ogorzały jest wychowankiem drużyny, podobnie jak Szymon Tokarz i Wiktor Żołądź, którzy również często pojawiają się na boisku. 

 

Podium zamyka Korona Kielce, która tak wysoko jest przede wszystkim dzięki Wiktorowi Długoszowi, który zdobył już 1783 punktów (893 minut). Regularnie grywają także Iwo Kaczmarski (1156 minut) oraz Kornel Kordas (808 minut). Kolejne miejsca premiowane nagrodą finansową zajmują GKS Bełchatów, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy oraz Miedź Legnica. W grupie pościgowej znajdują się Odra Opole, Arka Gdynia, Zagłębie Sosnowiec, Bruk-Bet Termalika, Stomil Olsztyn, Górnik Łęczna, czy Widzew Łódź. Z kolei GKS Jastrzębie, Radomiak, Chrobry i ŁKS wyraźnie odstają od reszty drużyn i na razie nie zapowiada się, aby te drużyny włączyły się o walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji Pro Junior System. 


W obecnym sezonie na pierwszoligowych boiskach wystąpiło 92 młodzieżowców. Co ciekawe, jeden z młodzieżowców już został zimą został dostrzeżony przez klub ekstraklasy. Jan Biegański z GKS Tychy znajduje się w kręgu zainteresowań Lechii Gdańsk. 

 

Dzięki Pro Junior System klub może zarobić nawet 1 600 000 złotych. Łącznie na nagrody dla klubów Fortuna 1 Ligi Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczył 6 milionów złotych, a premiowanych jest 7 pierwszych pozycji. 

 

Pełna klasyfikacja Pro Junior System dostępna jest TUTAJ.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.