PP: Puszcza odpada z Miedzią

14 mar 2019 Udostępnij

Puszcza Niepołomica po porażce z Miedzią Legnica odpada z Pucharu Polski. Podopieczni Tomasza Tułacza w czwartkowe popołudnie przegrali 0:1 i swoją przygodę kończą na ćwierćfinale.

Miedź Legnica w Niepołomicach ostatnio grała... 3 czerwca 2018 roku. Wówczas gospodarze utworzyli szpaler dla "Miedzianki", która wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czwartkowi rywale znali się więc bardzo dobrze.

 

Legniczanie na prowadzenie wyszli już w 2. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Petteri Forsell, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem. Futbolówka skozłowała tuż przed interweniującym Miłoszem Mleczko i wpadła do bramki Puszczy. Miedź Legnica w pierwszej połowie miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale w światło bramki nie trafiali m.in. Fabian Piasecki, czy Rafał Augustyniak. W odpowiedzi próbowali zaskoczyć golkipera gości Łukasz Szczepaniak i Wiktor Żytek.

 

W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się. Puszcza, aby myśleć o sprawieniu niespodzianki, musiała zaryzykować, jednak pierwszoligowcy nie potrafili zdominować rywala. W 77. minucie dobrą okazję miał Konrad Stępień, ale dobrze interweniował Anton Kanibołocki. Z kolei w 85. minucie Konrad Nowak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką, a w doliczonym czasie próbował jeszcze raz Szczepaniak, którego wyczuł Kanibołocki. Wynik meczu już sie nie zmienił i z awansu do półfinału mogli cieszyć się zawodnicy Miedzi Legnica.

 

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka: Petteri Forsell 2'

 

W związku z tym w 1/2 finału Pucharu Polski Fortuna 1 Ligę reprezentować będzie Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna w środę po dogrywce wyeliminowali Legię Warszawa. Z kolei we wtorek Odra Opole musiała uznać wyższość Jagielloniii Białystok.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.