PP: Pierwszoligowcy walczą o marzenia

14 mar 2019 Udostępnij

Fortuna 1 Liga ma jeszcze swoich dwóch przedstawicieli w 1/4 finału Pucharu Polski. W tym tygodniu pierwszoligowcy będą walczyć o spełnienie swoich marzeń i zapisanie się w historii klubów.

Od momentu reformy ligowych rozgrywek w sezonie 2008/2009, nie zdarzyło się jeszcze, by w ćwierćfinale Pucharu Polski znalazło się aż trzech przedstawicieli z 1 ligi. Do ćwierćfinału tych rozgrywek awansowały aż trzy drużyny z Fortuna 1 Ligi: Puszcza Niepołomice, Odra Opole i Raków Częstochowa. Obecna edycja Pucharu Tysiąca Drużyn jest wyjątkowa także z innego powodu. W 1/8 finału znalazło się sześć zespołów występujących na co dzień w 1 lidze. Jeszcze nigdy grono pierwszoligowców nie było tak liczne również w tej fazie rozgrywek.

  

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica - czwartek godz. 16.15

 

Puszcza - podobnie jak Raków - w tej edycji Pucharu Polski już wyeliminowała teoretycznie lepszego rywala. W grudniu do Niepołomic przyjechała Wisła Płock, która przegrała aż 1:3 i mogła wracać do domu. Z drużyny Tomasza Tułacza zimą odszedł m.in. Krzysztof Drzazga, co znacznie osłabiło ofensywę Puszczy. Wiosną drużyna z Niepołomic nie strzeliła jeszcze gola. Miedź z kolei po ligowej wygranej z Lechem będzie chciała za wszelką cennę podtrzymać dobrą serię.

 

Dla każdej z pierwszoligowych drużyn ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski są jak święto. W Częstochowie bilety sprzedano w mgnieniu oka. W Niepołomicach kibice również zdają sobie sprawę, że być może na kolejny mecz o taką stawkę będzie trzeba długo czekać. Zawodnicy Fortuna 1 Ligi walczą o to, aby zapisać się w historii swoich klubów i być na ustach całej piłkarskiej Polski.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.