PP: Odra słabsza od Jagiellonii

12 mar 2019 Udostępnij

We wtorkowym ćwierćfinale Pucharu Polski Odra Opole musiała uznać wyższość Jagiellonii Białystok. Podopieczni Mariusza Rumaka przegrali 0:2. W grze o półfinał pozostają jeszcze Raków Częstochowa i Puszcza Niepołomice.

W pierwszej części gry Odra Opole próbowała zaskoczyć gości wysokim pressingiem. Podopieczni Mariusza Rumaka byli równorzędnym rywalem dla "Jagi". Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale brakowało skuteczności. Najpierw Mariana Kelemena próbował zaskoczyć Rafał Brusiło, ale bramkarz gości poradził sobie z mocnym uderzeniem. Z kolei w polu karnym Odry zrobiło się gorąco po dośrodkowaniu Guilherme.

Po przerwie zaskoczyć Kelemena próbował Mariusz Rybicki, który zdecydował się na mocny strzał, ale golkiper wybił futbolówkę na rzut rożny. W 73. minucie "Jaga" wyszła na prowadzenie. Patryk Klimala otrzymał piłkę w polu karnym, gdzie z półobrotu zdecydował się na strzał, którym zaskoczył Krysiaka. Odra rozpaczliwie próbowała wyrównać. Najlepszą okazję miał w doliczonym czasie gry Serafin Szota, który jednak mając przed sobą pustą bramkę strzelił wysoko nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Patryk Klimala wykorzystał sytuację sam na sam i zdobył swoją drugą bramkę.

Odra Opole - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
Bramki: Patryk Klimala 73', 90+1'

Już w środę szansę na awans do półfinału będzie miał Raków Częstochowa, który zmierzy się z Legią Warszawa, a w czwartek Puszcza Niepołomice zagra z Miedzią Legnica.