Poznańscy radni przyjęli pieniądze na budowę jupiterów w "Ogródku"

19 cze 2019 Udostępnij

3,5 mln zł potrzebne do zbudowania sztucznego oświetlenia boiska na stadionie przy Drodze Dębińskiej znalazło się w wieloletniej prognozie finansowej, przyjętej przez radnych miasta Poznania. W przyszłym tygodniu rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawcy prac w "Ogródku".

Podczas środowej sesji radni miasta Poznania głosowali nad poprawkami do budżetu. Podjęli m.in. decyzję o przeznaczeniu 3,5 mln zł na "Modernizację stadionu przy ul. Droga Dębińska – Poszerzenie w mieście oferty sportowej dla mieszkańców; Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 2019-2020". Wspomniana modernizacja to budowa jupiterów na stadionie, który bez tego nie spełnia pierwszoligowych wymogów licencyjnych. Warta Poznań S.A. już wcześniej zleciła i sfinansowała przygotowanie projektu inwestycji.

 

Dzięki pieniądzom przyznanym przez władze miasta może ona wreszcie wystartować. W środę Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, który będą zarządzały stadionem, przekazały sprawę realizacji inwestycji do Poznańskich Inwestycji Miejskich. To one w przyszłym tygodniu ogłoszą przetarg na wyłonienie wykonawcy prac w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

W lipcu powinna być znana firma, która zbuduje stację transformatorową, wykona przyłącza prądu oraz postawi maszty oświetleniowe wraz z jupiterami. Na razie trudno określić, kiedy dokładnie ruszą te prace i kiedy się zakończą.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.