Poznań sportową stolicą Polski

18 mar 2019 Udostępnij

Poznań został uznany za najbardziej sportowe miasto w Polsce i zdobył prestiżową nagrodę biznesu sportowego - statuetkę Demes. Na wsparcie miasta może liczyć poznańska Warta.

Poznań pokonał Bydgoszcz i Gdynię, które razem ze stolicą Wielkopolski weszły do finałowej trójki. Podczas XV Gali Forum Sportu i Biznesu w Centrum Olimpijskim PKOl nagrodę odebrał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Podczas wręczania statuetki podkreślano, że obecnie w Polsce to Poznań wyznacza standardy zarządzania, organizowania oraz wykorzystywania sportu do skutecznej aktywizacji i komunikacji z mieszkańcami.

 

- Zależy nam na tym, by w Poznaniu sport był dostępny dla wszystkich: dla dzieci, dorosłych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Stawiamy nie tylko na bogatą infrastrukturę sportową dostosowaną do potrzeb profesjonalistów, ale na różnorodność. Chcemy przekonać każdego mieszkańca Poznania, że sport to zdrowie i przyjemność.

 

Statuetka Demes w kategorii Sportowe miasto została przyznana po raz pierwszy. Kapituła uznała, że musi ona trafić do gminy, która w 2018 wyróżniła się na tle innych. Przy wyborze kandydatów brano więc pod uwagę takie czynniki jak popularyzacja sportu w mieście, regionie, skuteczność działań promocyjnych, przeprowadzone kampanie marketingowe, współpraca ze sponsorami i sportowcami, wpływ sportu na społeczeństwo czy organizację wydarzeń.

 

Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyła również Warta Poznań, która w tym sezonie jest beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. "Warciarze" po zmianach właścicielskich mogą liczyć również na wsparcie miasta.  Początkowo beniaminek występował w Grodzisku Wielkopolskim, ale po modernizacji stadionu przy Drodze Dębińskiej mógł wrócić do swojego domu. W najbliższym czasie na obiekcie zostanie zainstalowane również sztuczne oświetlenie. Podopieczni Petra Nemca obecnie zajmują 14. miejsce z dorobkiem 27 punktów.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.