Powtórka z rozrywki

20 lis 2017 Udostępnij

Niebiesko-czerwoni w kapitalnym stylu inaugurują rundę rewanżową – i zarazem wieńczą ostatni w 2017 roku wyjazdowy mecz o ligowe punkty!

Dość długo i dość dużo mówiło się tej jesieni o wyjazdowej niemocy Odry, stojącej w totalnej opozycji do miejsca zespołu w tabeli i rezultatów uzyskiwanych przy Oleskiej. Jeśli jednak mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, to opolanie wywiązali się z tego obowiązku świetnie. Sześć punktów, pięć zdobytych bramek i ani jednej straconej – to bilans dwóch ostatnich odcinków serialu pt. „Niebiesko-czerwoni w roli gości AD 2017”.

 

Tydzień temu, w Grudziądzu, wygraną zapewniły trafienia Marcina Wodeckiego i Szymona Skrzypczaka. W niedzielne południe na Lubelszczyźnie znów na listę strzelców wpisał się ten sam duet, przy czym „Pszczółka” uczynił to nawet dwukrotnie. Na wielkie brawa zasłużył też Mateusz Kuchta. Odkąd 21-latek wskoczył między słupki opolskiej „świątyni”, jeszcze żaden rywal nie znalazł na niego sposobu. Trzy występy – z Tychami, Olimpią i Łęczną – kończył z czystym kontem strat. Ale doceniając zasługi każdego z osobna, nie kreujmy pojedynczych bohaterów, bo Odra jest zespołem silna.

 

Mecz ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy był emocjonującym widowiskiem, a pomyli się ten, który stwierdzi, że podopieczni Mirosława Smyły wygrali lekko, łatwo i przyjemnie, nie dopuszczając przeciwnika do głosu. Górnik, w którym na półmetku sezonu doszło do zmiany trenera – Tomasza Kafarskiego zastąpił dotychczasowy drugi szkoleniowiec Sławomir Nazaruk – kilkukrotnie był bardzo bliski strzelenia gola. Do celu brakowało gospodarzom dosłownie centymetrów.

 

Wyliczając: w 3. minucie Patryk Szysz uderzył minimalnie niecelnie. W 24. minucie Łukasz Tymiński przymierzył w poprzeczkę. W 30. minucie Rafał Kosznik kropnął z około 25 metrów w słupek. W 36. minucie Kuchta w świetnym stylu obronił najpierw strzał, a potem dobitkę Grzegorza Bonina. Tenże Bonin w 45. minucie pomylił się nieznacznie głową. W 71. minucie golkiper beniaminka odbił uderzenie Roberta Pisarczuka, a w przeciągu kolejnego kwadransa powstrzymał też Pawła Sasina i Filipa Szewczyka. W minucie 84. z kolei, po raz trzeci tego dnia uratowała Odrę konstrukcja bramki, bo Arkadiusz Kasperkiewicz z dystansu „ostemplował” poprzeczkę.

 

W międzyczasie Odra też miała swoje sytuacje. Worek z bramkami rozwiązał po kwadransie Szymon Skrzypczak, uderzając z pierwszej piłki po dograniu Gabriela Nowaka. Prowadzenie niebiesko-czerwoni podwyższyli tuż przed przerwą. Rafał Brusiło dośrodkował z prawej flanki, a okazji nie zmarnował Marcin Wodecki. Również za sprawą „Pszczółki” rezultat został ustalony. Stało się to w samej końcówce, bo 87. minucie.

 

Tym samym, wyprawa na Lubelszczyznę zakończyła się najwyższą jak dotąd w sezonie wyjazdową wygraną – a wyrównaniem najwyższych rozmiarów zwycięstwa Odry w Nice 1 Lidze. Jeszcze w lipcu, w inauguracyjnej kolejce, przy Oleskiej beniaminek pokonał 3:0… Górnika Łęczna.

 

Górnik Łęczna – Odra Opole 0:3 (0:2)


0:1 Skrzypczak 13’

0:2 Wodecki 41’

0:3 Wodecki 87’

 

Żółte kartki: Sosnowski – Kuchta, Habusta.

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). 

Widzów 1560.

 

Górnik Łęczna: Prusak – Pisarczuk, Kasperkiewicz, Pruchnik (56’ Karbowy), Kosznik – Tymiński, Sasin – Bonin, Sosnowski, Jarecki (76’ Szewczyk) – Szysz.

Odra Opole: Kuchta – Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk – Habusta, Nowak (73’ Baran) – Brusiło (85’ Gancarczyk), Niziołek, Wodecki (90’ Marzec) – Skrzypczak.

 

 



ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.