Ponad 700 treningów w 7 miesięcy

7 lis 2018 Udostępnij

31 października zakończyła się trzecia edycja projektu Trener Osiedlowy - finansowanego przez Gminę Miejską Głogów, a prowadzonego przez Chrobrego. Przez siedem miesięcy, od kwietnia, najmłodsi spotykali się na ośmiu przyszkolnych boiskach, gdzie formowali grupy prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

W sumie przez tych kilka miesięcy odbyło się ponad 700 zajęć z wykorzystaniem wielu konkurencji sportowych, nawet tak nietypowych, jak… rugby, frisbee czy ringo. Większość na boiskach w ośmiu lokalizacjach na terenie miasta, ale niektóre grupy młodych osób na tyle dobrze się zintegrowały, że często wychodziły w teren.
 
Tym sposobem widzieliśmy je na stadionie podczas meczów Chrobrego, na basenach, w miejskich siłowniach, na rowerach, a nawet na kajakach czy w pociągu w drodze innych miast, na przykład do parku trampolin w Zielonej Górze. Pomysłów i dobrej zabawy nie brakowało, czego przykładem są dwie duże imprezy dla wszystkich uczestników i frekwencja, jaką zgromadzały. W czerwcu na stadionie Chrobrego zorganizowano II turniej Z Boiska na Stadion, a w październiku - sumując tegoroczną edycję - przeniesiono się na osiedle Kopernik. Dzięki tej osiedlowej lokalizacji udział w konkurencjach sportowych mogły wziąć osoby spoza projektu i łącznie zrobiło to ok. 200 osób. 
 
Dla niektórych z uczestników nie jest to jednorazowa przygoda trwająca przez kilka miesięcy w roku, bo są takie, które zdecydowały się na regularne treningi w Chrobrym. I mowa tu nie tylko o chłopcach. Taką rolę spełnia też cały projekt Trener Osiedlowy, wypełnia wolny czas, zapewnia ruch, nowe znajomości i zostawia coś po sobie. 
 
 
Łącznie kilkaset osób brało udział w dwóch ogólno miejskich imprezach, na stadionie i na osiedlu Kopernik


ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.