Polska Grupa Energetyczna oficjalnie sponsorem tytularnym Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec

30 maj 2018 Udostępnij

Największe polskie przedsiębiorstwo energetyczne rozwija współpracę z Klubem piłkarskim FKS Stal Mielec. Objęło właśnie patronat nad tworzoną przy Klubie Akademią futbolową.

Nowa forma współpracy pomiędzy PGE i Stalą Mielec została przedstawiona podczas briefingu prasowego zwołanego 29 maja na Stadionie Miejskim w Mielcu. – Dla mnie osobiście to moment bardzo emocjonalny. Dzisiejsza decyzja wzmocni potencjał szkoleniowy i edukacyjny Klubu Stal Mielec w wymiarze kluczowym czyli w wymiarze szkolenia dzieci i młodzieży – rozpoczął europoseł Tomasz Poręba.

 

– Jestem bardzo wdzięczny za decyzje podjęte przez szefostwo Polskiej Grupy Energetycznej. Panie prezesie, bardzo serdecznie za to dziękuję, że zdecydowaliście się wesprzeć Akademię Piłkarską Stali Mielec, szkolenie dzieci i młodzieży w Mielcu. Będziemy ze sobą współpracować w najważniejszym dla nas obszarze edukacyjno-wychowawczo-sportowym – te słowa Poręba kierował do obecnego w Mielcu prezesa zarządu PGE Henryka Baranowskiego. Przyjechał również wiceprezes Marek Pastuszko.

 

– Najważniejsze jest by w takim Klubie, z taką historią, o takim potencjale, szkolenie młodzieży odbywało się pod szyldem Stali Mielec, nie w prywatnych ośrodkach. Prywatne ośrodki są dla nas ważne, ale jednak szkolenie powinno odbywać się tutaj. Ten proces, który rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, dzisiaj został wzmocniony przez bardzo poważną markę, przez naszego strategicznego sponsora, bez którego sukcesów Stali Mielec, których jesteśmy teraz świadkami, tego otarcia się o ekstraklasę, by nie było – kontynuował Poręba. Przypomniał, że od kilku miesięcy tworzona jest klubowa Akademia Piłkarska.

 

– Za tę troskę o młodzież, o Podkarpacie, o przyszłość naszego Klubu bardzo dziękuję – tymi słowami europoseł Tomasz Poręba zaprosił prezesa Baranowskiego do mikrofonu.

 

– Chciałem podkreślić naszą troskę o rozwój dzieci i młodzieży. Do tego Polska Grupa Energetyczna przykłada szczególną wagę, zwłaszcza w tak historycznym i ważnym miejscu jak Mielec, w takim historycznym miejscu jak Klub Stal Mielec. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem i sponsoringiem tę nową inicjatywę. Mam nadzieję, że przyczyni się do tego, by Klub wrócił do czołówki polskich klubów piłkarskich. Chcemy to osiągać na wiele sposobów – opowiadał Hernyk Baranowski.

 

– Jesteśmy tutaj obecni jako sponsor Klubu od dwóch lat, teraz podejmujemy nową inicjatywę utworzenia Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec. Dla nas jest to projekt istotny. Dzieje się to na terenie naszego historycznego funkcjonowania, w obrębie działania naszego biznesu – podkreślał prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

 

– Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do rozwoju społeczności lokalnej i będzie dodatkowym dowodem na społeczne zaangażowanie PGE w inicjatywy lokalne – dodawał Baranowski.

– Chciałbym podziękować panu prezesowi za ten sponsoring. Jest pan mecenasem mieleckiego sportu. Dzieci z Mielca będą mogły dalej trenować w akademii piłkarskiej. Odciągamy dzieci od telewizorów i komputerów. Teraz większa ilość dzieci i młodzieży będzie mogła ćwiczyć by osiągać sukcesy. Dzisiaj nie wchodzimy do ekstraklasy, przyszłość jednak jest przed nami. Myślę, że młodzież z Akademii Piłkarskiej będzie zasilała ekstraklasę – komentował pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

 

– Europosłowi dziękuję ze wszystkie działania. Serce bije mu tutaj bardzo mocno w Mielcu, robi wszystko by ściągać mecenasów do Mielca w różnych dziedzinach. Prezesowi Jackowi Orłowskiemu i całemu Klubowi życzę awansu do ekstraklasy, myślę, że to się ziści. To marzenie nas wszystkich – dodawał Kapinos.

 

– Dla mnie najważniejsza jest edukacja dzieci i młodzieży, bardzo ważna jest pasja tych młodych ludzi. Edukacja nie powinna dzielić, powinna jednoczyć – ocenił dyrektor Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec Bogusław Wyparło.

 

– Wprowadzamy od 1 stycznia program, który nie dzieli dzieci na szkoły prywatne i państwowe. Każdy kto chce uczestniczyć w projekcie Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec, niezależnie do jakiej szkoły chodzi, może swoją pasję realizować. Głównym celem jest zjednoczenie środowiska piłkarskiego, niezależnie do jakiej szkoły dzieci chodzą, w jakich akademiach trenują, by najlepsi adepci trafiali do Akademii Piłkarskiej tutaj – podkreślał Wyparło.

 

– Dziękuję prezesowi, europosłowi za zaangażowanie w akademię. Mam nadzieję, że w najbliższych latach z naszych wychowanków będziemy mieli zawodników, którzy zasilą pierwszy zespół – dopowiedział trener Bogusław Wyparło.

 

Po konferencji prasowej jej uczestnicy spotkali się z piłkarzami zespołu trampkarzy starszych, który brał udział w pokazowym treningu na mieleckim stadionie.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.