Pogoniści na zajęciach aikido

6 paź 2017 Udostępnij

„Szacunek” – tak w skrócie można określić idę treningu, który odbył się 4 października w siedleckim Dojo Aikido, w którym uczestniczyli piłkarze Pogoni wraz z kadrą trenerską.

Oprócz ćwiczeń fizycznych, poznania podstawowych technik – w tym „tajemnej technikę palca zagłady”, zasad i elementów etykiety panującej w tym niezwykłym miejscu uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się jak ważna jest harmonia między ciałem i umysłem.

 

Jednym z najważniejszych aspektów treningu był wspomniany wcześniej szacunek do siebie i innych w tym do przeciwnika.
Szereg dźwigni i technik stosowanych jest w taki sposób aby wykorzystać agresję atakującego, neutralizując ją, nie doprowadzając przy tym do żadnej kontuzji.

 

FOTOGALERIA

 

Główną ideą jaka przyświeca tej dalekowschodniej sztuce walki jest to, że dwie strony konfliktu mogą zwyciężyć a co za tym idzie – konflikt nie ma najmniejszego sensu.

 

Zajęcia prowadził Marcin Aleksiejewicz sempai (1 kyu) ze wsparciem Adama Radzikowskiego (4 kyu) oraz Jacka Byczuka (6 kyu). Zdjęcia wykonał Dominik Kuć (6 kyu). 

 

Aikido Siedlce jest oddziałem Polskiej Akademii Aikido Hirokazu Kobayashi. Domo Arigato.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.