Pogoń Siedlce – Stal Mielec 1:2

18 mar 2018 Udostępnij

Pogoń Siedlce nie przełamała się w meczu ze Stalą Mielec. Podopieczni Dariusza Banasika przegrali 1:2.

Pomimo opadów śniegu i mroźnego ataku zimy boisko było przygotowane perfekcyjnie. Obie drużyny musiały zmagać się z minusową temperaturą, ale nie miały prawo narzekać na stan murawy.

Po pięciu minutach Pogoń powinna prowadzić, ale Rybski nie zdołał wpakować piłki wślizgiem po dobrej centrze Meika Karwota z lewego skrzydła. W 18. minucie Świerblewski minął dwóch rywali, Rybski przyjął piłkę z rywalem na plecach i odegrał do Dariusza Zjawińskiego. Napastnik Pogoni uderzył nad poprzeczką. Stal odpowiedziała 100-procentową sytuacją Bartosza Nowaka. Rafał Misztal poradził sobie jednak z uderzeniem pomocnika mielczan z kilku metrów.

W 27. minucie siedlczanie przeprowadzili składną akcję. Na jej zwieńczeniu piłka trafiła do Świerblewskiego, ale strzał skrzydłowego na rożny odbił Radosław Majecki. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy obie drużyny miały po jednej klarownej sytuacji. Najpierw Misztal obronił strzał Nowaka z dystansu, a nieco później Świerblewski przestrzelił po wyłożeniu od Rybskiego.

W 49. minucie Jakub Arak główkował wprost w dobrze ustawionego Misztala. Pięć minut później szczęście było po stronie Pogoni po uderzeniu Krzysztofa Kiercza z głowy. Pogoń potrafiła stworzyć zagrożenie na połowie mielczan, jednak wyżej notowana Stal była bardziej konkretna. W 61. minucie Michał Janota przymierzył w poprzeczkę z rzutu wolnego. Chwilę później było 1:0 dla Stali. Nowak dobił uderzenie Maksymiliana Banaszewskiego. To nie był koniec. W 78. minucie Arak zadał kolejny cios gospodarzom, finalizując kontrę mielczan.

Na kilka chwil przed końcem piłka ugrzęzła w bramce Stali. Zjawiński był jednak na spalonym według bocznego, główny wskazał na środek, ale później po konsultacji z asystentem zmienił zdanie. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 86. minucie Zjawiński celnie główkował po centrze Przemysława Płachety. W końcówce Pogoń zaciekle walczyła o remis, ale nie zdołała umieścić piłki w bramce gości.

Pogoń Siedlce – Stal Mielec 1:2 (0:0)