Pogoń lepsza od Wisły

3 lip 2017 Udostępnij

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze siedleckiej Pogoni pokonali kończącą zgrupowanie w Siedlcach ekstraklasową Wisłę Płock 3:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Dariusz Zjawiński (dwie) i Damian Świerblewski.

W meczu z Wisłą trener Adam Łopatko testował nowych zawodników. Oprócz trenujących od kilku dni z Pogonią piłkarzy swoją szansę otrzymali 24-letni bramkarz Cracovii Krystian Stępniowski oraz 25-letni słowacki pomocnik Miroslav Pastva z FC ViOn Zlaté Moravce.

 

W spotkaniu z wyżej notowanym rywalem Pogoniści wypadli bardzo dobrze. Już w 16. minucie Paweł Garyga dośrodkował wprost na głowę Dariusza Zjawińskiego i było 1:0. Okazję na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Jarosław Ratajczak, Zjawiński i Maksymilian Banaszewski. Dopiero w 42. minucie Zjawiński przyjął piłkę w polu karnym, uderzył przy bliższym słupku i piłka po rękach Seweryna Kiełpina wpadła do siatki.

 

Po przerwie mimo wielu dokonanych zmian w zespole z Siedlec, gra także mogła się podobać. W 65. minucie okazję na gola miał Arkadiusz Czarnecki, lecz główkował nad bramką. Kilka minut potem Damian Świerblewski miał swoją szansę na gola, lecz przegrał w sytuacji sam na sam z Kiełpinem. Chwilę później popularny Świerblu trafił do siatki po świetnym dograniu Michała Bajdura.

 

Następny sparing Pogoniści rozegrają za tydzień w sobotę 8 lipca w Łęcznej z Górnikiem. Początek spotkania zaplanowano na 12:00.

 

 

1:0 Zjawiński 16'

2:0 Zjawiński 42'

3:0 Świerblewski 72'

 

Żółta kartka: Dźwigała

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)

Widzów: 300

 

 

Pogoń: Stępniowski – Turzyniecki (46' Napora), Żytko (46' Wichtowski), Łydkowski (46' Czarnecki), Ratajczak (46' Szrek) – Garyga (46' Świerblewski), Pastva (46' Małachowski), Krawczyk (46' Mroziński), Jegliński (46' Tomasiewicz), Banaszewski (46' Bajdur) – Zjawiński (46' Paluchowski)

 

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Dźwigała (46' Stępiński), Byrtek, Pârvulescu (62' Kieplin) – Merebaszwili (69' Piątkowski), Furman, Rasak, Varela (42' Łukowski), Reca (87' Pârvulescu) – Piątkowski (46' Biliński)

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.