Podsumowanie sobotnich meczów 14. kolejki Fortuna 1 Ligi

13 paź 2018 Udostępnij

To był dzień remisów. W sobotnie popołudnie punktami podzieliły się Wigry z GKS-em Tychy, Chrobry ze Stalą Mielec i Chojniczanka z Bytovią.

Wydawało się, że w sobotę Wigry Suwałki zanotują trzecią porażkę z rzędu. Podopieczni Kamila Sochy przegrywali już 0:2. Tuż przed przerwą Wigry zdobyły bramkę kontaktową, a gola na wagę jednego punktu gospodarze strzelili w 85. minucie za sprawą Karola Mackiewicza. Obie drużyny nie poprawiły swojego miejsca w tabeli.

Wigry Suwałki - GKS Tychy 2:2 (1:2)
Bramki: Kamil Sabiłło 45', Karol Mackiewicz 85' - Hubert Adamczyk 8', 44'

Remisem zakończyły się także lokalne derby Chojniczanki z Bytovią. Bramkę do szatni dla gospodarzy zdobył Piotr Grzelczak, a bytowiacy wyrównali tuż przed końcem meczu. Szóstą bramkę w tym sezonie strzelił Juliusz Letniowski.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 1:1 (1:0)
Bramki: Piotr Grzelczak 43' - Juliusz Letniowski 83'

Stal Mielec to drużyna w Fortuna 1 Lidze, która notuje najwięcej remisów. Nie inaczej było w sobotę. Podopieczni Artura Skowronka bezbramkowo zremisowali w Głogowie. Goście nie potrafili wykorzystać także tego, że od 66. minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Chrobry Głogów - Stal Mielec 0:0