Podsumowanie niedzielnych meczów 16. kolejki Fortuna 1 Ligi

28 paź 2018 Udostępnij

Potknięcie Sandecji Nowy Sącz wykorzystał ŁKS Łódź, który wskoczył na fotel wicelidera Fortuna 1 Ligi. W niedzielnych derbach GKS Jastrzębie podzieliło się punktami z GKS-em Tychy.

Udany pościg Stali Mielec w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica na przerwę schodziła z jednobramkową przewagą, ale ostatecznie to właśnie Stal zdobyła trzy punkty. Drużyna z Mielca kolejny raz pokazała, że jest silna na wyjazdach. Z kolei Bruk-Bet ma problemy z wygrywaniem na własnym stadionie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1:2 (1:0)
Bramki: Roman Gergel 34' (k) - Martin Dobrotka 62', Josip Šoljić 87'

Powodów do zadowolenia dalej nie mają w Chojnicach. Tym razem Chojniczanka na własnym stadionie uległa z ŁKS-em. Łodzianie tym samym awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli wyprzedzając przy tym Sandecję Nowy Sącz.

Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec 1:2 (0:1)
Bramki: Krzysztof Danielewicz 64' - Dani Ramírez 14', Wojciech Łuczak 52'

Wciąż dobrą formę utrzymuje Puszcza, która od kilku kolejek nie daje się pokonać. Tym razem zawodnicy Tomasza Tułacza musieli gonić wynik w starciu z Wigrami Suwałki. Udało im się tego dokonać w 69. minucie za sprawą Piotra Stawarczyka.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Stawarczyk 65' - Robert Bartczak 49'

W ostatnim spotkaniu również nie brakowało emocji. GKS Tychy strzelił gola do szatni, a drużyna z Jastrzębia wyrównała po przerwie. W końcówce to gospodarze byli znacznie lepsi, ale kolejny raz w tym sezonie między słupkami błyszczał Konrad Jałocha, którym interesują się już kluby z wschodnich lig.

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Szymura 55' - Omar Monterde 45'ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.