Podsumowanie jesieni [Część II]

10 gru 2019 Udostępnij

Zapraszamy na drugą część podsumowania Fortuna 1 Ligi. Przed nami drużyny z miejsc 6 - 12.

Drużyny z miejsc 7 - 12 są blisko zarówno strefy dającej możliwość gry w barażach, ale także miejsc spadkowych. Każdej z nich na pewno zależeć będzie na tym, aby wiosną awansować na wyższą lokatę. Nie mogą jednak zapominać, że każde potknięcie może spowodować znaczne zbliżenie się do strefy zagrożonej spadkami. Czy któraś z tych drużyn wiosną zostanie czarnym koniem rozgrywek?

 

7. GKS Jastrzębie - 30 punktów

 

Przez praktycznie całą jesień GKS Jastrzębie był niepokonaną drużyną na własnym stadionie. Zmieniło się to w 20. kolejce, kiedy podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali ze Stomilem Olsztyn. GKS jesienią zanotował jednak kilka imponujących serii. Najpierw od 17 sierpnia do 21 września był niepokonany, później w październiku przyszła seria trzech wygranych z rzędu, aż w końcu w listopadzie czterech remisów z rzędu. Jastrzębianie to drużyna z największą liczbą remisów na swoim koncie. Gdyby niektóre z nich zakończyły się zwycięstwami to GKS byłby w ścisłej czołówce Fortuna 1 Lidze. 

 

8. GKS Tychy - 30 punktów

 

Tyszanie to najbardziej ofensywna drużyna całej ligi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza szczególnie groźni byli na własnym stadionie, gdzie wygrali 5 meczów, zanotowali 3 remisy i tylko 1 porażkę. Nieźle GKS radził sobie także na wyjazdach, co pozwoliło, że drużyna utrzymuje kontakt z drużynami z miejsc barażowych. Tak jak w poprzednich latach, najlepszym zawodnikiem jest drużyny jest Łukasz Grzeszczyk. Bramki jednak rozkładają się równomiernie na kilku zawodników. Warto odnotować, że często na listę strzelców wpisują się obrońcy Marcin Biernat i Maciej Mańka. Tyszanie osiągneli również historyczny wynik w Pucharze Polski, gdzie po wyeliminowaniu ŁKS-u Łódź zameldowali się w ćwierćfinale tych rozgrywek! 

 

9. Zagłębie Sosnowiec - 26 punktów 

 

To był burzliwy okres dla Zagłębia. Rozgrywki drużyna z Sosnowca rozpoczęła z Radosławem Mroczkowskim na ławce trenerskiej. Rundę jednak zakończył już inny szkoleniowiec, który w tym klubie jest doskonale znany - Dariusz Dudek. Niemal od początku sezonu Zagłębie znajduje się w środkowej strefie tabeli. Drużyna często grała w kratkę i brakowało jej serii zwycięstw. Bardzo dobrą formę utrzymywał na początku sezonu bramkarz Matko Perdijić, który uchronił swój zespół od poważniejszych strat punktowych. W Sosnowcu z pewnością będą chcieli skupić się na poprawie defensywy. W ofensywie bowiem bryluje Fabian Piasecki, który ma na swoim koncie 10 goli. 

 

10. Bruk-Bet Termalica - 26 punktów

 

Emocji nie brakowało także w Niecieczy. Na początku sezonu zawodnicy Piotra Mandrysza wygrali trzy mecze z rzędu i wszystko zapowiadało, że "Słoniki" będą murowanym faworytem do awansu. Wówczas przyszła jednak porażka w Chojnicach i... wszystko się zmieniło. Drużyna zanotowała siedem meczów z rzędu bez wygranej. Na przełomie września i października drużyna znowu zaczęła prezentować się dobrze i zdobyła 13 punktów w 4 spotkaniach. Później jednak znów nastąpił kryzys i z posady trenera zwolniony został Piotr Mandrysz. Jesienią funkcję pierwszego trenera pełnił Waldemar Piątek, ale klub nie poinformował kto poprowadzi drużynę wiosną.

 

11. Stomil Olsztyn - 26 punktów

 

Na początku sezonu Stomil spisywał się bardzo dobrze i przez długi czas był w czołówce Fortuna 1 Ligi. Aż 20 punktów Stomil zdobył od 9 sierpnia do 29 września. Później drużyna z Olsztyna przeplatała porażki z remisami, ale w Pucharze Polski pokonała w rzutach karnych Wisłę Płock. To jednak nie przełamało do końca kryzysu, bo Stomil przegrał trzy ligowe mecze z rzędu. W 19. kolejce przyszedł jednak bezbramkowy remis z Radomiakiem Radom, a na zakończenie roku wygrana z GKS Jastrzębie. To powoduje, że w Olsztynie zima pod względem sportowym będzie  nieco spokojniejsza niż dotychczas. 

 

12. Sandecja Nowy Sącz - 25 punktów

 

W poprzednim roku Sandecja Nowy Sącz znajdowała się w ścisłej czołówce Fortuna 1 Ligi. W obecnych rozgrywkach jest jednak zupełnie inaczej. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przede wszystkim zaczęli tracić punkty na własnym obiekcie, co było ich siłą w rozgrywkach 2018/2019. Podobnie jest z całą defensywą Sandecji, która jeszcze przed rokiem była jedną z najlepszych na zapleczu. Zimą Sandecja będzie musiała popracować szczególnie nad tym elementem. Co ciekawe, najlepszym strzelcem drużyny jest obrońca Michal Piter-Bucko. W Nowym Sączu z pewnością nie pogardziliby wzmocnieniem ofensywy. 

 

W środę zapraszamy na ostatnią część naszego podsumowania. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.