Podsumowanie jesieni [Część III]

11 gru 2019 Udostępnij

Zapraszamy na ostatnią część podsumowania Fortuna 1 Ligi. Przed nami drużyny z miejsc 13 - 18.

Walka o utrzymanie w Fortuna 1 Lidzie zapowiada się nie mniej interesująco niż rywalizacja na samej górze tabeli. Komu uda się przepracować zimę w taki sposób, aby na wiosnę realnie powalczyć o utrzymanie? 

 

13. GKS Bełchatów - 24 punkty,

 

Bełchatowianie do Fortuna 1 Ligi awansowali dość niespodziewanie, jednak nie są chłopcem do bicia. Większość punktów podopieczni Artura Derbina zdobyli na własnym stadionie, gdzie wygrali m.in. 3:0 z Radomiakiem Radom, Stomilem Olsztyn, czy Wigrami Suwałki. Nieco gorzej GKS prezentował się na wyjazdach, gdzie dopiero pod koniec roku odniósł pierwszą wyjazdową wygraną. Miało to miejsce w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą. Bełchatowianie zdobyli jeszcze komplet punktów w Olsztynie, ale rok zakończyli z dwoma porażkami z rzędu. 

 

14. Puszcza Niepołomice - 23 punkty,

 

Zupełnie inna sytuacja panuje w Niepołomicach. Miejscowa Puszcza lepiej... spisuje się na wyjazdach, gdzie zdobyła aż 19 punktów! Na własnym obiekcie gracze Tomasza Tułacza punktowami tylko dwa razy - przy okazji zwycięstwa nad GKS-em Tychy i bezbramkowym remisie z GKS-em Jastrzębie. Puszcza ma również problem ze zdobywaniem goli, bo w 20 meczach na listę strzelców zawodnicy z Niepołomic wpisali się tylko 15 razy. Gdyby Puszczy udało się poprawić formę na własnym stadionie, a utrzymać wyjazdową dyspozycję to o utrzymanie powinni w tym klubie być spokojni. 

 

15. Chrobry Głogów - 20 punktów,

 

To było ciężkie pół roku dla Chrobrego. Nowym trenerem drużyny został Ivan Djurdjević, który początkowo stawiał na grę trzema obrońcami. To jednak się nie sprawdziło i Chrobry przez dłuższy czas znajdował się na dole ligowej tabeli. Od początku października drużyna jednak zaczęła systematycznie punktować. Przyszła seria sześciu meczów bez porażki podczas której udało się zdobyć 12 punktów i wydostać się ze strefy spadkowej. Pod koniec ligowego roku Chrobry musiał uznać jednak wyższość Bruk-Betu, czy Miedzi Legnica i wciąż znajduje się blisko strefy spadkowej. 

 

16. Odra Opole - 20 punktów,

 

Takiej końcówki roku nie spodziewali się w Opolu. Drużyna przez cały sezon spisywała się poniżej oczekiwań. Niewiele zapowiadało, że Odra może podnieść się jeszcze przed przerwą zimową. Tak się jednak stało, bo drużyna wygrała trzy mecze z rzędu i złapała kontakt z bezpieczną strefą. W Opolu z pewnością życzyliby sobie, aby ligowa jesień potrwała jeszcze kilka kolejek. Dużą zagadką będzie, jak drużyna spisywać się będzie wiosną. W szczególności, że doszło również do zmian organizacyjnych i Odra stała się spółką akcyjną zarządzaną przez miasto. 

 

17. Wigry Suwałki - 19 punktów,

 

Bardzo podobnie jak sezon temu wygląda sytuacja Wigier Suwałki. Na początku sezonu drużyna spisywała się naprawdę obiecująco, ale problemy przyszły w następnej fazie sezonu. W Suwałkach doszło również do zmiany trenera, ale Paweł Cretti do tej pory nie znalazł sposobu na to, aby drużyna zaczęła regularnie punktować. Pamiętamy, że w zeszłym sezonie Wigry w Fortuna 1 Lidze utrzymały się w bardzo szczęśliwy sposób. Czy wiosną uda się szybciej zapewnić ligowy byt w Suwałkach?

 

18. Chojniczanka Chojnice - 16 punktów,

 

Ostatnie miejsce Chojniczanki to z pewnością spore zaskoczenie. Przed sezonem chyba nikt nie wskazywał na taki scenariusz. Drużyna rozegrała bardzo wiele spotkań na własnym obiekcie (zimą i wiosną na obiekcie będzie montowana podgrzewana murawa), ale nie była to okoliczność, która pomogła gospodarzom. 6 listopada nowym trenerem drużyny z Pomorza został Zbigniew Smółka, ale w czterech ostatnich meczach nie zdobył żadnego punktu. Sytuacja jest więc bardzo trudna. Trzeba mieć na uwadze, że Chojniczanka wiosną zagra zdecydowaną wiekszość meczów na wyjeździe. Czy zimą Zbigniew Smółka zdoła odbudować drużynę i powalczyć o utrzymanie? 

 

Podsumowanie [Część I]
Podsumowanie [Część II]ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.