Podbeskidzie - PGE FKS Stal Mielec w Polsacie Sport Extra

2 mar 2019 Udostępnij

Sobota to kolejny dzień związany z emocjami na boiskach Fortuna 1 Ligi. W jednym ze spotkań dojdzie do rywalizacji Podbeskidzia Bielsko-Biała z PGE Stalą Mielec. Oba zespoły znajdują się w czołówce rozgrywek zaplecza Lotto Ekstraklasy i walczą o awans do elity. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Mielczanie zanotowali znakomitą końcówkę minionego roku, wygrywając siedem meczów z rzędu. Wcześniej klub z wielkimi tradycjami, w barwach którego grał m.in. Grzegorz Lato, trzykrotnie remisował, a ostatnią porażkę poniósł 29 września w Siedlcach z Pogonią. Dzięki takiemu finiszowi Stal plasuje się na wysokim trzecim miejscu z zaledwie punktem straty do Sandecji Nowy Sącz.

 

Goście sobotniej rywalizacji marzą z pewnością o awansie do ekstraklasy po wielu latach przerwy i jeżeli podtrzymają formę z rundy jesiennej, wówczas ten cen stanie się realny. Stal, świętująca w tym roku 80-lecie istnienia, rundę wiosenną rozpocznie w nieco zmienionym składzie. Z klubu odeszli m.in. Maksymilian Banaszewski i Grzegorz Kuświk. Przybyli za to Denis Gojko, Maciej Urbańczyk, Łukasz Janoszka oraz Brazylijczyk Davi. Ich pierwszym rywalem w drodze do wyższej klasy rozgrywkowej będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, które również ma chrapkę na włączenie się do walki o awans. Sytuacja "Harnasi" jest nieco gorsza, bowiem znajdują się na piątej pozycji z pięcioma punktami mniej od swoich najbliższych adwersarzy.

 

W pierwszym starciu obu drużyn bielszczanie wygrali w Mielcu 1:0, a jeszcze w poprzednim sezonie triumfowali na centralnym południu Polski 4:0. Historia spotkań jednych i drugich jest bardzo ciekawa, ponieważ we wcześniejszych trzech konfrontacjach także za każdym razem wygrywała drużyna przyjezdna. Jeżeli historia znowu miałaby się powtórzyć, to należy spodziewać się victorii mielczan.

 

Podbeskidzie koniecznie musi rozpocząć tegoroczne zmagania w Fortuna 1 Lidze od zwycięstwa, aby zmniejszyć straty do wyższych lokat. Przyjezdni postarają się z kolei zwiększyć ten dystans do ośmiu punktów, jednocześnie wywierając presję na Sandecji. Wydaje się, że w tej konfrontacji remis nikogo nie zadowoli.

 

Transmisja meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE Stal Mielec o godz. 13:30 w Polsacie Sport Extra.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.