Po pierwsze zwycięstwo w sezonie

5 sie 2017 Udostępnij

W sobotę o 17:00 Górnik Łęczna zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Oba zespoły na inaugurację rundy poniosły porażki.

Górnik Łęczna ostatnie 3 sezony spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej - Lotto Ekstraklasie, do której awansował w 2014 roku z 2. miejsca. Górników w tabeli wyprzedził GKS Bełchatów, który również już nie występuje w elicie. 


Ekipa z Łęcznej w Ekstraklasie 2-krotnie ratowała się przed spadkiem i w sezonach 2014/15 i 2015/16 zajmowała ostatnie bezpieczne miejsce - 14. W minionych rozgrywkach Górnik nie miał szczęścia i pożegnał się z Lotto Ekstraklasą. 


Warto tutaj zaznaczyć, iż Górnicy w najwyższej klasie rozgrywkowej tylko przez 2 sezony grali w Łęcznej, w minionych rozgrywkach występowali w Lublinie na tamtejszej Arenie. Ostatnie spotkanie na własnym stadionie Górnik rozegrał 10 maja 2016 roku, kiedy w Łęcznej gościło Podbeskidzie Bielsko-Biała (zwycięstwo gospodarzy 5:1!). Kurs w Fortunie na przedział bramek 6+ wynosi 14. Na trybunach zasiadło wtedy ponad 4000 kibiców. Ciekawostką jest informacja, iż w minionych 3 sezonach największą publikę na meczach Górnika przyciągała Legia Warszawa (w Łęcznej dwukrotnie ponad 7000, a w Lublinie ponad 9000 fanów). 


Pierwsze spotkanie zawodnicy Tomasza Kafarskiego przegrali z Odrą Opole aż 0:3. Oznacza to, iż Górnicy są podwójnie zmotywowani, gdyż będą chcieli szybko zapomnieć o porażce z beniaminkiem Nice 1 Ligi, a także godnie przywitać się z kibicami na własnym stadionie. Kurs w Fortunie n gol dla Górnika Łęczna wynosi 1.27. Zagłębiacy również jadą po zwycięstwo, gdyż w pierwszej kolejce - podobnie jak rywale - stracili punkty (porażka z Olimpią Grudziądz 0:1). ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.