Pniówek Pawłowice Śląskie klubem partnerskim GKS-u Jastrzębie

16 sie 2018 Udostępnij

Pniówek Pawłowice Śląskie, występujący obecnie w III lidze, został nowym klubem partnerskim GKS-u Jastrzębie!

Podstawowym celem współpracy GKS-u Jastrzębie i Pniówka Pawłowice Śląskie jest zwiększenie aktywności i efektywności działań w zakresie rozwoju sportu i młodzieży oraz ciągłu rozwój sportowy obu Klubów, o czym mówi w rozmowie z oficjalną stroną GKS-u Jastrzębie Wiceprezes Pniówka Pawłowice Śląskie, Rafał Wadas.

 

Na początek proszę powiedzieć jak doszło do współpracy GKS-u z Pniówkiem?

 

Rafał Wadas: Jesteśmy klubami z niedalekiej okolicy i gramy w ligach, które już coś znaczą. Rozmowy o współpracy z prezesem Stanaszkiem były prowadzone dużo wcześniej, jeszcze przed tym, jak GKS awansował do I ligi. Teraz GKS się w naszym regionie zdecydowanie wybił jeśli chodzi o poziom sportowy i dla nas współpraca z GKS-em również jest sukcesem. Głównymi założeniami tej współpracy jest współpraca pomiędzy grupami młodzieżowymi obu klubów, czyli pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Akademią Piłkarską GKS Jastrzębie, a Szkółką GKS Pniówek.

 

Jakie korzyści niesie ta współpraca?

 

W związku z tym, że pierwsza drużyna GKS-u nie ma rezerw, to gdzieś musi umieszczać tych utalentowanych młodzieżowców, którzy kończą wiek juniorski. Korzyścią w tym przypadku będzie to, że młodzi zawodnicy, mieszkający w okolicy, będą mogli podnosić swoje umiejętności od razu na poziomie III ligi. Przeskok między Śląską Ligą Juniorów, a III ligą jest spory i ci najbardziej utalentowani, jak Oskar Paleczny, Konrad Hasior czy Marcin Franc, będą mieli okazję do gry właśnie na tym szczeblu.

 

Mamy w szkółce w Pawłowicach ponad 150 dzieci i dla nich, jak i rodziców, podpisanie umowy o współpracy z klubem pierwszoligowym jest otwarciem drzwi i możliwością wypromowania swoich dzieci. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju jest bliżej niż na przykład Tychy czy Zabrze, gdzie niejednokrotnie najbardziej utalentowane dzieci szły uczyć się dalej i tam się promowały, a teraz będzie taka możliwość w Jastrzębiu.

 

Trenerami w Pniówku są Grzegorz Łukasik i Dariusz Kłus, co też jest kolejnym plusem.

 

Jest to na pewno plusem, ponieważ zarówno Grzegorz Łukasik, jak i Dariusz Kłus mają wgląd na jastrzębską młodzież i widzą którego zawodnika na co stać, i którzy ewentualnie zawodnicy mogą dostać szansę rozwoju w III lidze.

 

Jakie plany na przyszłość jeśli chodzi o kooperację pomiędzy oboma klubami?

 

Jeśli chodzi o nas, to naszym priorytetem jest znalezienie i wypromowanie zawodników, tak żeby GKS Jastrzębie również mógł skorzystać z zawodników, którzy grają w Pniówku. Bardzo byśmy tego chcieli. Będziemy korzystać z zawodników GKS-u, którzy do występów na zapleczu ekstraklasy jeszcze nie dorośli, a u nas będą mogli stawiać kolejne kroki, żeby mogli do I ligi, która będzie dla nich wyzwaniem, się dostać. W Pawłowicach też mamy młodych i zdolnych zawodników, dla których także to będzie motywacja, wiedząc, że oba kluby tak blisko współpracują.

 

Ta współpraca będzie miała obopólne korzyści. Nie ukrywam, że na początku Pniówek te korzyści będzie miał większe, bo oprócz wyżej wymienionych aspektów, będziemy również mogli korzystać z oferty partnerów technicznych jeśli chodzi o sprzęt sportowy, którzy są powiązani z GKS-em.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.