Pierwsza porażka Rakowa

6 lip 2017 Udostępnij

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w sparingowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 1:4. Jedyną bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Jose Embalo. Dla Portugalczyka było to drugie trafienie z rzędu.

Ekipa z Lotto Ekstraklasy do przerwy prowadziła 2:0. Jednak nie osiągnęła znacznej przewagi na boisku. Raków stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz w pierwszych trzech kwadransach nie potrafił ich zamienić na bramki. Z kolei podopieczni Jana Urbana w tym czasie dwukrotnie znaleźli sposób na strzelenie gola. Najpierw w 30. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Igor Tarasovs, natomiast 9 minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Madej. 

 

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli częstochowian. W 49. minucie Śląsk zdobył trzecią bramkę, a jej autorem był Arkadiusz Piech. RKS odpowiedział kilka chwil później. W szybkim kontrataku Przemysław Mizgała pomknął prawą stroną, a następnie dośrodkował do Jose Embalo. Portugalczyk z bliskiej odległości uderzył przy bliższym słupku i zmusił bramkarza wrocławian do kapitulacji. Była wówczas 62. minuta spotkania. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:1 dla rywali w ostatniej akcji meczu Daniel Łuczak precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Górskiego i ustalił rezultat pojedynku. 

 

Dzisiejszego sparingu nie będzie na pewno miło wspominał Rafał Figiel. Kapitan Rakowa w starciu z rywalem doznał uraz głowy i ostatecznie skończył spotkanie z trzema szwami w okolicach oka. Na szczęście kontuzja nie jest groźna i "Figo" będzie kontynuował treningi na zgrupowaniu. 

 

Porażka ze Śląskiem była pierwszą, jaką beniaminek Nice 1 Ligi poniósł w obecnym okresie przygotowawczym. Czerwono-niebiescy kolejny sparing rozegrają w sobotę, a naszym rywalem będzie Legionovia. Spotkanie to odbędzie się w Ząbkach o godzinie 10:00. 

 


1:0 Tarasovs 30'

2:0 Madej 39'

3:0 Piech 49'

3:1 Embalo 62'

4:1 Łuczak 90'

 

Raków: Lis - zaw. testowany 1, Niewulis, Duriska, Oziębała, Tomalski, Figiel, Łabojko, Piceluk, Wójcik, Wróbel. Grali także: Kos, Górski, zaw. testowany 2, Czerkas, Mizgała, Góra, Embalo, Mesjasz, Warchoł.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.