Pierwsza porażka Olimpii

14 sie 2017 Udostępnij

Piłkarze Olimpii Grudziądz w 3. kolejce Nice 1 Ligi ulegli na wyjeździe Stali Mielec 0:1. Biało - Zieloni od 34. minuty spotkania grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Matica Żitko.

Od początku spotkania to gospodarze mieli inicjatywę. Już w 4. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nieznacznie spudłował Cholewiak. Pięć minut później Waldemar Gancarczyk zagrał piłkę Cholewiakowi na 16. metr, ten bez zastanowienia uderzył na naszą bramkę, ale czujny był Małecki.

W 14. minucie w szesnastce Olimpii miało miejsce wielkie zamieszanie, gdzie odnalazł się Dejan Djermanović. Słoweniec uderzył z dość ostrego kąta, jednak piłka po rękach Małeckiego zatrzepotała w siatce. W 27. minucie podwyższyć mógł Cholewiak, lecz kolejny raz wykonał niecelną próbę. W 34. minucie Żitko zderzył się z Wrońskim, a sędzia Wajda uznał, że to defensor Biało-Zielonych przewinił, za co pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Trener Jacek Paszulewicz w tej sytuacji zdecydował się wpuścić Tomasza Wełne i zdjąć Damiana Ciechanowskiego. W 42. minucie Wełna po wrzutce Ferugi uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry po przewinieniu Leandro kontuzji stopy nabawił się Robert Janicki, a jego miejsce zajął Maciej Wolski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej części gry Cholewiak minął obrońców gości  i z 12. metrów spudłował!

Kilka minut po wznowieniu gry Ville Salmikivi uderzył z 6. metra, ale na posterunku był Majecki. Fin w dodatku musiał gonić piłkę, co uniemożliwiło oddanie lepszego strzału i w dodatku sfaulował młodego bramkarza rywali. W odpowiedzi uderzył znów Cholewiak i ponownie na szczęście dla Olimpii zrobił to niecelnie. W 58. minucie Waldemar Gancarczyk zagrał na lewo do Cholewiaka, ten zszedł do środka i uderzył po długim słupku, Małecki zdołał zbić piłkę do boku, gdzie czekał już Wroński, który trafił w boczną siatkę.  W dodatku napastnik Stali znajdował się na pozycji spalonej. W 83. minucie defensywa gości popełniła duży błąd. Piłka znalazła się na 5. metrze, jednak znajdujący się tam Djermanović oraz Tsvetanov przeszkodzili sobie i ostatecznie spudłowali. W ostatniej minucie meczu Kaczmarek znalazł się w szesnastce Stali, składał się do strzału, ale w ostatniej chwili Angel Granchov wybił piłkę kapitanowi Olimpii.

1:0 Djermanovic 14'

Żółte kartki: Djermanovic, Getinger, Leandro, Majecki – Zitko, Feruga, Kaczmarek, Goropevsek, Wolski.

Czerwona kartka: Żitko (druga żółta)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

Stal: Majecki, Kiercz, Granchov, Leandro, Cholewiak, Gancarczyk, Garncarczyk, Djermanović, Getinger (63' Górka), Marciniec (79' Tsvetanov), Wroński (68' Banaszewski).

Olimpia: Małecki, Goropevsek, Michalik, Kurowski (57' Bancessi), Kaczmarek, Janicki (45' Wolski), Feruga, Żitko, Ciechanowski (38' Wełna), Salmikivi, Woźniak