Piłkarz Września zdecydował – Fortuna wesprze małego Leosia

15 paź 2021 Udostępnij

Przed rozpoczęciem rozegranego w minioną niedzielę spotkania Widzew Łódź – GKS Jastrzębie, pomocnik Widzew Łódź Juliusz Letniowski odebrał z rąk przedstawiciela firmy Fortuna statuetkę dla Piłkarza Września oraz symboliczny czek na kwotę 10 000 zł, która przekazana zostanie na wskazany przez zawodnika cel charytatywny. Juliusz Letniowski postanowił wspomóc małego łodzianina, Leona Grzywę, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA1).

Piłkarz miesiąca Fortuna 1 Ligi wybrany został po raz pierwszy. W głosowaniu kibiców oraz ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, Juliusz Letniowski zdystansował konkurencję. Głosujący docenili postawę 23-letniego pomocnika, który był wiodącą postacią we wrześniowych meczach swojego klubu, wydatnie przyczyniając się do zdobycia przez Widzew 8 na 12 możliwych punktów.

 

- Na pewno to miłe uczucie zostać nagrodzonym. Udało się to dzięki całej drużynie Widzewa Łódź. Przede wszystkim bardzo cieszę się, że można pomóc małemu chłopcu, który walczy z ciężką chorobą. Myślę, że to jest najpiękniejsze w tym wszystkim, że Leoś otrzyma pomoc, której tak bardzo potrzebuje. Trzymam za niego kciuki.  - powiedział zawodnik Widzewa. 

 

Jako Piłkarz Września Juliusz Letniowski otrzymał od sponsora tytularnego rozgrywek możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fortuna przekaże 10 000 zł. Zawodnik zdecydował, że kwota ta trafi do kilkumiesięcznego Leona, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Jej rozwój może zatrzymać tylko lek o nazwie Zolgensma, nazywany najdroższym lekiem świata, ponieważ jego koszt to ok. 2 mln euro.

 

- Nagroda dla najlepszego piłkarza miesiąca to wyróżnienie za postawę na boisku, ale jak pokazuje nasza akcja – również i poza nim. Nagrodzony zawodnik może postawić statuetkę na domowej półce i jednocześnie przyczynić się do pomocy dla najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że wybór Piłkarza Września wzbudził wśród pierwszoligowej społeczności takie zaangażowanie, a Juliuszowi szczerze gratuluję! – powiedział Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

 

Otrzymane wsparcie docenia rodzina Leona. - Przyjęłam to z pewnym niedowierzaniem, bo ciężko mi było uwierzyć, że ktoś obcy jest w stanie podarować mojemu synowi tak dużą kwotę. Dzięki takim ludziom jak pan Juliusz wierzę, że zbiórka szybko się skończy i mój synek otrzyma upragnioną terapię genową. Mam nadzieję, że uda mi się z panem Juliuszem spotkać i podziękować osobiście, bo "prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym” – podkreśliła mama Leona, Marta Kokocińska. 

 

Warto dodać, że dzięki współpracy widzewskiej społeczności przed niedzielnym spotkaniem można było wesprzeć Leona również poprzez datek do puszki. Podczas zbiórki przez meczem udało się zebrać 7 271,27 zł. Pomóc można także drogą internetową poprzez dedykowany profil w serwisie Siepomaga.pl. Szczegóły znajdują się na www.siepomaga.pl/leon-sma.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.