Piłkarz Października zdecydował – Fortuna wesprze panią Karolinę

16 lis 2021 Udostępnij

Przed rozpoczęciem rozegranego w minioną sobotę starcia pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Widzewem Łódź napastnik bielszczan Kamil Biliński odebrał z rąk przedstawicieli sponsora tytularnego rozgrywek oraz władz Pierwszej Ligi Piłkarskiej statuetkę dla Piłkarza Października i symboliczny czek na kwotę 10 000 zł, która przekazana zostanie przez Fortunę na wskazany przez zawodnika cel charytatywny. Kamil Biliński postanowił wspomóc panią Karolinę, mamę małego sportowca, zmagającą się ze złośliwym nowotworem wątroby.

Piłkarz miesiąca Fortuna 1 Ligi wybrany został po raz drugi w bieżącym sezonie. W głosowaniu kibiców oraz ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, Kamil Biliński wyprzedził Maxime Domingueza z Miedzi Legnica. Napastnik był wiodącą postacią swojego zespołu, zdobywając w październiku cztery bramki.  

 

- Ta nagroda nie wynika tylko z mojej pracy, to wyróżnienie całego zespołu. Jestem człowiekiem odpowiedzialnym za kreowanie sytuacji ofensywnych i w październiku udało się ładnie ten wynik podkręcić. Bardzo się z tego cieszę – powiedział Kamil Biliński, dla którego sobota była dniem miłych akcentów. Przed meczem odebrał statuetkę, a później został bohaterem swojej drużyny, zdobywając hat-tricka oraz notując asystę w spotkaniu wygranym przez Podbeskidzie 4:0. 

 

Jako Piłkarz Października Kamil Biliński otrzymał od sponsora tytularnego rozgrywek możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fortuna przekaże 10 000 zł. Zawodnik zdecydował, że kwota ta trafi do pani Karoliny, młodej mamy zmagającej się z nowotworem. 

 

- Pani Karolina to osoba, której nie znam osobiście, ale jest bliska mojemu otoczeniu, Mój syn trenuje w szkółce piłkarskiej z synem tej pani, jest o rok od niego młodszy. Uważam, że pani Karolina potrzebuje w tej chwili wsparcia i cieszę się, że zespół wygrał tę nagrodę dla niej – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia kapitan Podbeskidzia. 

 

Pani Karolinie można pomóc także drogą internetową poprzez dedykowany profil w serwisie Siepomaga.pl. Szczegóły znajdują się na https://www.siepomaga.pl/karolina-pekala.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.