Piękne zakończenie Wigier!

5 cze 2017 Udostępnij

Na zakończenie sezonu w Olsztynie, kibice zobaczyli aż pięć bramek. Stomil Olsztyn przegrał 1:4 z Wigrami Suwałki, choć do przerwy na tablicy wyników było 0:0. Był to też ostatni mecz obu szkoleniowców.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Strzałem z dystansu popisał się Ziemann, ale Zoch był na posterunku. Wigry odpowiedziały strzałem w 21. minucie. Z ostrego kąta uderzał Radecki, ale debiutujący w bramce "Dumy Warmii" Serowiec nie dał się zaskoczyć.

 

Potem dał o sobie znać Kądzior, którego strzał minimalnie minął słupek bramki Stomilu. W 28. minucie przed doskonałą szansą stanął Ryczkowski, ale minimalnie przestrzelił. Kilka minut znowu z dystansu próbował Kądzior. Jednak fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Stomilu.

 

W odpowiedzi huknął z woleja Biedrzycki i tylko dzięki ofiarnej interwencji Zocha Wigry nie straciły bramki.

 

Po zmianie stron przed szansą na gola stanął Szewczyk, ale ponownie górą był bramkarz Wigier. W 51. minucie faulowany w polu karnym był Augustyniak, a rzut karny na bramkę zamienił Zapolnik. W 55. minucie było już 1:1. Ręką we własnym polu karnym zagrał Adu Kwame, a z jedenastu metrów nie pomylił się Szewczyk.

 

Kibice jeszcze nie zdążyli nacieszyć się wyrównującym trafieniem, a Wigry znowu wyszły na prowadzenie. Dośrodkowanie Kądziora na bramkę zamienił Zapolnik.

 

W 67. minucie było już 1:3. Po kapitalnej akcji Kądzior znalazł się sam na sam z bramkarzem , minął go i strzelił do pustej bramki. W 75. minucie spotkania doskonałą okazję na kontaktowego gola miał Żwir, ale piłkę na linii bramkowej złapał Zoch!

 

W 79. minucie znowu przed szansą stanął Stomil. Jednak tym razem rzutu karnego po faulu na Szewczyku nie wykorzystał Biedrzycki. Decydujący cios zadali więc goście, a na listę strzelców po dobitce z rzutu wolnego wpisał się Dadok. 

 

SKRÓT SPOTKANIA

 

 

0:1 Zapolnik 51' k.

1:1 Szewczyk 53'

1:2 Zapolnik 57'

1:3 Kądzior 66

1:4 Dadok 90

 

Żółte kartki: Wełnicki, Mosakowski, Żwir – Adu Kwame, Dadok.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)

 

Stomil: Serowiec – Ziemann, Wełnicki (73' Mosakowski), Czarnecki, Ratajczak (85' Dziemidowicz) – Wojowski, Biedrzycki, Piotrowski, Lech (60' Karol Żwir), Nishi – Szewczyk.

 

Wigry: Zoch – Bucholc, Wichtowski, Remisz, Adu Kwame – Kądzior, Radecki, Karankiewicz (46' Augustyniak), Gąska (81' Bogusz), Zapolnik (60' Dadok) – Ryczkowski.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.