Piątek w F1L: Wysokie zwycięstwo Podbeskidzia. Ważne trzy punkty Ruchu Chorzów

10 mar 2023 Udostępnij

Zmagania 23. kolejki rozpoczęliśmy w Bielsku-Białej oraz Chojnicach. Podbeskidzie wysoko pokonało Chrobrego Głogów, a Ruch Chorzów zainkasował ważne trzy punkty w meczu z Chojniczanką.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 6:0 (3:0)

Bramki: Goku Roman 24', Marcel Misztal 32', Kamil Biliński 41', Goku Roman 58', Goku Roman 65', Ezequiel Bonifacio 89'

 

Już w 1. minucie meczu przed szansą na otwarcie wyniku stanął Kamil Biliński, lecz bramkarz Chrobrego Głogów obronił mocny strzał zawodnika Podbeskidzia. Gospodarzy na prowadzenie w 24. minucie wyprowadził Goku Roman, a następnie na 2:0 podwyższył Marcel Misztal. Trzecią bramkę dla Podbeskidzia zdobył Kamil Biliński. Była to jego 14. bramka w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Na początku drugiej połowy drugiego gola w meczu strzelił Goku Roman, posyłając piłkę po ziemi obok prawego słupka bramki. Hat-trick Goku Romana stał się faktem w 65. minucie meczu. Hiszpan z okolic piątego metra dobił piłkę odbitą od porzeczki bramki. Wynik na 6:0 w 89. minucie spotkania ustalił Ezequiel Bonifacio. 

 

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

 

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)

Bramka: Daniel Szczepan 49'

 

W pierwszej części gry oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, lecz żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Wydawało się, że na pierwsze trafienie będziemy musieli poczekać do drugiej połowy meczu. Wszystko zmieniło się w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu. Daniel Szczepan strzałem z woleja otworzył wynik spotkania w Chojnicach. Początek drugiej połowy należał do Ruchu Chorzów. Liczne ataki nie zakończyły się jednak drugą bramką dla chorzowian i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca meczu.

 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.