Piątek w F1L: wysokie zwycięstwa gospodarzy

11 sie 2023 Udostępnij

4. kolejkę Fortuna 1 Ligi rozpoczęliśmy dwoma meczami, w których padło łącznie 9 bramek!

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
Bramki:
35' Paweł Żyra, 54' Egzon Kryeziu, 56' Marko Roginić - 74' Rafał Wolsztyński

Wynik spotkania w 35. minucie meczu otworzył Paweł Żyra. Po wyrzucie z autu wykorzystał błąd obrońców Chrobrego Głogów i wpakował piłkę z okolic piątego metra do bramki. Na 2:0 podwyższył Egzon Kryeziu. Mocnym strzałem z półwoleja zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Marko Roginić, finalizując podanie Miłosza Kozaka. Honorową bramkę dla piłkarzy z Głogowa zdobył Rafał Wolsztyński, ustalając wynik meczu w 74. minucie na 3:1.

GKS Katowice - Wisła Płock 4:1 (2:0)
Bramki:
28' Marcin Wasielewski, 32' Arkadiusz Jędrych, 46' Grzegorz Rogala, 78' Adrian Danek - 50' Łukasz Sekulski

GKS Katowice mógł wyjść na prowadzenie już w 22. minucie meczu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Bergier. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Marcin Wasielewski. Wykończył strzałem głową idealne podanie Tomasa Repki. Prowadzenie podwyższył Arkadiusz Jędrych, wykorzystując błąd Krzysztofa Kamińskiego. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Rogala. Po 50 minucie mieliśmy już 3:1 po kontaktowej bramce Łukasza Sekulskiego. Wynik w 78. minucie spotkania ustalił Adrian Danek i to GKS cieszył się ze zwycięstwa.