Piątek w F1L: Ważna wygrana GKS Tychy

7 maj 2021 Udostępnij

Odra Opole, Radomiak Radom i GKS Tychy wygrały w piątek swoje mecze.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Żemło 80'

 

W pierwszej połowie bliżej bramki byli goście, którzy stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. Ostatecznie jednak Mateusz Kuchta nie dał się pokonać. Pierwszy i jedyny gol padł w 80. minucie, kiedy to tym razem Odra wykorzystała dośrodkowanie w pole karne, gdzie najlepiej znalazł się Piotr Żemło i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. 

 

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Polczak 46' (s)

 

W pierwszej połowie obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, chociaż optyczną przewagę mieli goście. Dobrze w bramce spisywał się jednak golkiper Zagłębia. Druga połowa jednak fatalnie zaczęła się dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu w pole karne Piotr Polczak skierował futbolówkę do własnej bramki i od tego momentu Zagłębie miało problem, aby nawiązać wyrównaną walkę z Radomiakiem, który do końca utrzymał korzystny wynik. 

 

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
Bramki: Jakub Piątek 7', 34', Szymon Lewicki 73' - Oskar Paprzycki 63' (s)

 

GKS w 7. minucie wyszedł na prowadzenie po tym, jak Jakub Piątek bardzo ładnym strzałem wykończył składną akcję podopiecznych Artura Derbina. Jeszcze w pierwszej połowie Piątek ustrzelił dublet i gospodarze mogli grać spokojniej. W 63. minucie Górnik zdobył gola kontaktowego, kiedy to Oskar Paprzycki skierował futbolówkę do własnej bramki. Szymon Lewicki jednak powiększył przewagę, bo z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. W końcówce goście mogli zdobyć drugiego gola, ale Konrad Jałocha sparował uderzenie na słupek. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.