Piątek w F1L: Trzy punkty Górnika i Wisły

12 maj 2023 Udostępnij

Na początek 31. kolejki Górnik Łęczna zainkasował ważne punkty w Częstochowie, wygrywając z tamtejszą Skrą 1:0. Wieczorem Wisła Kraków wygrała z Termaliką Nieciecza 2:1.

Skra Częstochowa - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka: Jonathan De Amo 94'

W pierwszej połowie meczu strzałów nie brakowało, lecz tylko jeden spowodował szybsze bicie serc kibiców Górnika Łęczna. Gołębiowski uderzył sprzed szesnastki, a piłka uderzyła w poprzeczkę bramki Macieja Gostomskiego. Ważne trzy punkty w kontekście utrzymania w Fortuna 1 Lidze dał piłkarzom z Łęcznej w 94. minucie spotkania Jonathan De Amo. Sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym częstochowian i wpakował piłkę do siatki.

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)

Bramka: Miki Villar 10', Bartosz Jaroch 60' - Kacper Karasek 22'

Miki Villar szybko otworzył wynik spotkania. W 10. minucie meczu wykończył fenomenalne podanie Luisa Fernandeza, posyłając piłkę pomiędzy nogami Tomasza Loski. Bramkę dającą wyrównanie zdobył Kacper Karasek i po 22 minutach meczu mieliśmy 1:1. Na 2:1 dla Wisły Kraków podwyższył Bartosz Jaroch, który silnym uderzeniem zza pola karnego posłał piłkę w okienko bramki, ustalając wynik spotkania.