Piątek w F1L: Słonie pokonują Białą Gwiazdę

1 gru 2023 Udostępnij
1liga.org

Rozpoczęliśmy 17. kolejkę Fortuna 1 Ligi. W piątkowych spotkaniach Stal Rzeszów zremisowała z Polonią Warszawa. Natomiast w Niecieczy Słonie pokonały Białą Gwiazdę.

Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
Bramki:
Michał Bajdur 3', 12' - Paweł Oleksy 32', Krystian Wachowiak 63'

W piątkowym spotkaniu Polonii Warszawa ze Stalą Rzeszów byliśmy świadkami festiwalu ładnych bramek. Już w 3 minucie Michał Bajdur wyprowadził beniaminka na prowadzenie. Kilkanaście minut później podwyższył prowadzenie po pięknym trafieniu ze stałego fragmentu gry. Goście nie poddawali się mimo niekorzystnego wyniku. Jeszcze w pierwszej połowie Pawł Oleksy zdobył bramkę kontaktową, a druga część spotkania przyniosła im gola na remis po trafieniu Wachowiaka. 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
Bramki:
Lukas Spendlhofer 35', Florin Purece 44' - Szymon Sobczak 28' (K)

Spotkanie w Niecieczy przebiegło w zimowej i śnieżnej atmosferze. Niekorzystne warunki atmosferyczne dawały się we znaki obu drużynom. W 28. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Szymon Sobczak wysuwając na prowadzenie Wisłę Kraków. Błyskawicznie odpowiedzieli na to gospodarze trafiając bramkę wyrównującą, a już niespełna 10. minut później Florin Purece podwyższył wynik Słoni na 2:1. W drugiej połowie meczu zdecydowanie częściej przy piłce była Wisła Kraków, jednak popełniane błędny nie sprzyjały zbudowaniu skutecznej akcji, zagrażającej Termalice. W ostatnich sekundach doliczonego czasu Baena umieścił piłkę w siatce gospodarzy, jednak bramka nie została uznana. Słonie dopisują do swojego konta 3 punkt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.