Piątek w F1L: Bezradna Wisła Kraków i kolejna wygrana Czarnych Koszul

1liga.org

GKS Katowice - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki:
Nikodem Zawistowski 21', Paweł Tomczyk 55'

Obie drużyny w początkowych minutach meczu były bardzo ostrożne. W 22. minucie po szybkiej akcji Polonii, Nikodem Zawistowski otworzył wynik spotkania. Drużyna z Katowic próbowała odpowiadać atakami, ale nie znalazła sposobu na trafienie do bramki gości. Po przerwie Polonia podwyższyła swoje prowadzenie po trafieniu Pawła Tomczyka. Gospodarzom zdecydowanie brakowało skuteczności. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)
Bramki:
Łukasz Sekulski 54' (K), 67' - Gabriel e Silva 57'

Pierwsza część spotkania przebiegła spokojnie i bezbramkowo. Emocje zaczęły się w drugiej połowie. W 54. minucie Łukasz Sekulski pewnie wykorzystał rzut karny. Jednak na odpowiedź Chrobrego nie musieliśmy długo czekać. Już trzy minuty później Gabriel Estigarribia trafił bramkę wyrównującą. W 67. minucie kolejną bramkę dla ,,Nafciarzy" zdobył świetnie dysponowany Łukasz Sekulski. Wisła Płock przełamała złą passę i dopisała trzy punkty do swojego konta.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
Bramki:
Maksymilian Banaszewski 23', Bartosz Bida 45+7' - Miki Villar 21'

Spore problemy już w pierwszej połowie miała Wisła Kraków. Mimo, że to goście otworzyli spotkanie już w 21. minucie po trafieniu Villara. Biała Gwiazda cieszyła się jednak z prowadzenia przez niespełna dwie minuty, bo już w 23. minucie Maksymilian Banaszewski umieścił piłkę w bramce drużyny z Krakowa. Sytuacja Wisły pogorszyła się jeszcze bardziej po tym, jak Kacper Duda w 30. minucie meczu wszedł w nogi rywala, za co otrzymał czerwoną kartkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Bartosz Bida trafił bramkę do szatni. W drugiej części spotkania żadna z drużyn mimo starań nie skonstruowała żadnej skutecznej akcji. Mecz zakończył się wygraną Górali.