Piątek w F1L: Pewne wygrane Arki i ŁKS

28 sie 2020 Udostępnij

To była udana inauguracja dla Arki Gdynia i ŁKS Łódź. Obie drużyny wygrały swoje wyjazdowe spotkania.

GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 0:4 (0:3)
Bramki: Juliusz Letniowski 26’, 39’, Kamil Mazek 29’, Szymon Drewniak 48’

Arka Gdynia nie pozostawiła żadnych złudzeń drużynie GKS Jastrzębie. Arkowcy w 26. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to główkował w polu karnym Juliusz Letniowski. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońców i wpadła do bramki. 180 sekund później Kamil Mazek wykorzystał fatalny błąd stopera gospodarzy i było już 2:0. Tuż przed przerwą drugie trafienie zanotował Letniowski, który popisał się kapitalnym uderzeniem. Nie pozostał mu dłużny Szymon Drewniak. Pomocnik Arki niemal od razu po rozpoczęciu drugiej połowy podszedł do rzutu wolnego i strzałem prosto w okienko podwyższył wynik.

Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4 (0:2)
Bramki: Michał Trąbka 6', Samu Corral 43', Pirulo 71', Łukasz Sekulski 90'

W piątek z wygranej cieszyli się także zawodnicy z Łodzi. ŁKS w Opolu na prowadzenie wyszedł bardzo szybko. Michał Trąbka zdecydował się na uderzenie z dystansu, a futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zaskoczyła golkipera. W 17. minucie z pierwszej piłki zza pola karnego uderzył Dominguez, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Przed przerwą wynik podwyższył Samu Corral i goście pewnie prowadzili. W drugiej połowie gospodarze ponownie mieli problem, aby zagrozić Arkadiuszowi Malarzowi. ŁKS nie zwalniał tempa i w 71. minucie sam na sam wykorzystał Pirulo, który później mógł mieć drugą bramkę, ale w ostatnim momencie piłka odskoczyła mu od nogi. W ostatnich sekundach trafienie zdobył także Łukasz Sekulski i goście mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa.