Piątek w F1L: Górnik pokonał ŁKS

27 lis 2020 Udostępnij

Górnik Łęczna na własnym stadionie wygrał z ŁKS-em Łódź. W ciekawym pojedynku Miedź Legnica okazała się lepsza od Odry Opole.

Miedź Legnica - Odra Opole 4:2 (2:1)
Bramki: Paweł Zieliński 9', Kamil Zapolnik 35', Szymon Matuszek 66', David Panka 90' - Sebastian Bonecki 28', Łukasz Winiarczyk 57'

 

W 9. minucie Miedź Legnica wyszła na prowadzenie po golu Pawła Zielińskiego, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu. W 28. minucie gospodarze sami utrudnili sobie życie. Po błędzie Pleśnierowicza piłkę przechwycił Sebastian Bonecki, który wyrównał stan meczu. Ten stan nie trwał jednak zbyt długo, bo po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Kamil Zapolnik. Po przerwie Odra ponownie wyrównała, a tym razem autorem gola był Łukasz Winiarczyk. W 66. minucie Miedź miała rzut karny. Joan Roman uderzył w taki sposób, że strzał obronił Kacper Rosa, ale przy dobitce Szymona Matuszka był już bezradny. Miedź w doliczonym czasie gry ustaliła wynik meczu i mogła cieszyć się z drugiej wygranej z rzędu. 

 

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Midzierski 72', Paweł Wojciechowski 84'

 

Pierwsza połowa w Łęcznej nie przyniosła zbyt wielu emocji. Od początku drugiej części gry to gospodarze byli groźniejsi i dwukrotnie gości musiał ratować Arkadiusz Malarz. Golkiper ŁKS był bezradny, kiedy po rzucie wolnym piłka spadła na głowę Tomasza Midzierskiego, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Paweł Wojciechowski strzałem głową trafił w poprzeczkę. Napastnik Górnika był bezbłędny kilka minut później, kiedy ponownie uderzył głową, ale tym razem nie dał szans Malarzowi. Dla łódzkiego klubu to trzeci mecz z rzędu bez wygranej. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.