Piątek w F1L: Arka lepsza w meczu na szczycie, efektowny gol Janusa, Możdżeń daje wygraną Widzewowi

25 wrz 2020 Udostępnij

W najciekawiej zapowiadającym się piątkowym spotkaniu, Arka wygrała w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 1:0. Drużyna Mariusza Lewandowskiego straciła pierwsze punkty w tym sezonie i pierwszą bramkę. Cenne zwycięstwo odniósł Widzew Łódź, który 1:0 pokonał GKS Jastrzębie. Wygrały także GKS Tychy, Odra Opole oraz Stomil Olsztyn. Ozdobą piątkowych pojedynków był bardzo ładny gol z rzutu wolnego Krzysztofa Janusa.

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Możdżeń 37'

Widzew grający w Łodzi... w roli gościa od początku dyktował warunki gry. Łodzianie sporo grali prawą stroną i to po akcji prawego obrońcy Łukasza Kosakiewicza zdobyli bramkę. Kosakiewicz podał w tempo do Mateusz Możdżenia, który precyzyjnie uderzył pod poprzeczkę. Akcję rozpoczął Mateusz Michalski, jeden z wyróżniających się zawodników drużyny Enkeleida Dobiego. Michalski podał do Kosakiewicza piętką. Wcześniej gola mógł strzelić bohater meczu ze Stomilem Olsztyn - Merveille Fundambu, który strzelił z bliska głową, ale Grzegorz Drazik obronił. GKS szukał sposobu na oszukanie obrony Widzewa pomysłowym rozegraniem stałych fragmentów gry. O ile wykonanie było pomysłowe, o tyle wykończenie już szwankowało. W drugiej połowie przewagę wciąż mieli piłkarze Widzewa, co nie przeszkodziło GKS-owi w stworzeniu stuprocentowej okazji. Wprowadzony na boisko po przerwie, Jakub Apolinarski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Widzewa.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Wolsztyński 89'

To, co najważniejsze w hicie kolejki, wydarzyło się w samej końcówce i w doliczonym czasie gry. Arka objęła prowadzenie po golu Rafała Wolsztyńskiego. Rezerwowy napastnik Arki był pierwszym piłkarzem, który w tym sezonie pokonał golkipera niecieczan - Tomasza Loskę. Został także siódmym strzelcem gola dla żółto-niebieskich w trwających rozgrywkach. W 93. minucie zakotłowało się polu karnym gdynian, niebezpieczeństwo zażegnał Daniel Kajzer, który w porę interweniował. Chwilę później gospodarze obili poprzeczkę, piłka odbiła się od niej, spadła na 5. metr, ale żaden z zawodników Termaliki nie zdołał oddać skutecznego strzału. Tym samym Arka pozostaje z kompletem zwycięstw.

GKS Tychy - Akplan Resovia 2:1 (2:0)
Bramki: Sebastian Steblecki 41', Łukasz Grzeszczyk 82' - Kamil Radulj 87'

Kibice w Tychach byli świadkami ciekawego spotkania. Zespół z Podkarpacia częściej strzelał na bramkę, ale zdołał tylko raz pokonać Konrada Jałochę. Swoją przewagę w pierwszej połowie gospodarze udokumentowali golem Sebastiana Stebleckiego, choć musieli na niego pracować do samej końcówki. W tej samej minucie, tyle że w drugiej połowie do siatki trafił Łukasz Grzeszczyk. Kapitan tyszan skończył składną akcję zespołu strzałem z bliska. W odpowiedzi bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Kamil Radulj. Resovia zaliczyła czwartą porażkę z rzędu, z kolei GKS w trzecim kolejnym spotkaniu strzelił w meczu minimum jednego gola.

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Janus 55'

Zdobywca sześciu bramek dla Odry w poprzednim sezonie, Krzysztof Janus musiał aż do 5. kolejki czekać na premierowe trafienie w nowych rozgrywkach. Jak już trafił to konkretnie. Gol - stadiony świata. Pomocnik precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, uderzył w stylu najlepszych z najlepszych i Odra zwietrzyła szansę na czwarte, kolejne zwycięstwo, które stało się faktem.

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Skender Loshi 64'

Mimo wielu prób ataków z obu stron, impas Stomilu i Zagłębia pod bramką przełamał dopiero Skender Loshi, który wpakował piłkę do siatki po rzucie rożnym. Albańczyk zaliczył drugie trafienie w Stomilu, odkąd przeszedł do "Dumy Warmii". Po stracie bramki ekipa z Sosnowca ruszyła do odrabiania strat. Olsztynianie jednak umiejętnie odpierali ataki gości. Stomil zdobył pierwszy komplet punktów, Zagłębie z kolei przegrało wszystkie swoje wyjazdowe mecze (trzy). W końcowych fragmentach starcia Stomil próbował utrzymać wynik, często faulując. W efekcie między 82., a 90. minutą gospodarze otrzymali cztery żółte katki.