Piątek w F1L: Resovia sensacyjnie pokonuje Miedź

3 lis 2023 Udostępnij
1liga.org

Piątkowe zmagania w Fortuna 1 Lidze przyniosły nam niespodziankę w Legnicy. Mecz w Krakowie zakończył się podziałem punktów.

Miedź Legnica - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)
Bramki: Damian Michalik 63', Marcin Urynowicz 43', Bartłomiej Wasiluk 90'

Po dwóch nieuznanych bramkach Miedzi Legnica prowadzenie w meczu objęła Resovia po bramce Marcina Urynowicza, który płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie po wyrównującej bramce Damiana Michalika wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem, lecz w ostatniej minucie spotkania goście zdobyli zwycięską bramkę. Bartłomiej Wasiluk mocnym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 1:2. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Miedzi, myląc Jakuba Madrzyka.

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec (0:0)

Pierwsza połowa meczu w Krakowie przebiegała z przewagą piłkarzy Wisły Kraków. Dwa razy formę Mateusza Kosa sprawdził Dawid Szot. Zagłębie swoją okazję miało za sprawą strzału Valencii, lecz dobrą interwencją popisał się Álvaro Ratón. W drugiej odsłonie gry wynik nie uległ zmianie i w Krakowie nie ujrzeliśmy bramek.