Piątek w F1L: Wisła pewnie zgarnia trzy punkty

20 paź 2023 Udostępnij
1liga.org

W piątek po przerwie reprezentacyjnej Motor Lublin pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów, a Wisła Kraków wysoko wygrała z Resovią Rzeszów

Chrobry Głogów - Motor Lublin 0:1 (0:1)
Bramki: Mariusz Rybicki 20'

W 20. minucie meczu szybki kontratak Motoru Lublin zamienił na bramkę Mariusz Rybicki, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Chrobrego Głogów. W drugiej połowie piłkarze gości dalej dominowali, ale nie zdołali podwyższyć wyniku meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Goncalo Feio, którzy przełamali serie czterech przegranych meczów.

Wisła Kraków - Resovia Rzeszów 4:1 (1:0)
Bramki:
Bartosz Jaroch 19', Angel Rodado 55', Szymon Sobczak 85', Miki Villar 90'- Kamil Mazek 81'

Strzelanie w Krakowie rozpoczął Bartosz Jaroch. W 19. minucie mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Bronislava Pindrocha. Tuż po przerwie bramkę na 2:0 zdobył Angel Rodado, wykańczając dośrodkowanie Dawida Szota. Po 74 minutach Hiszpan mógł mieć na swoim koncie już dwie bramki, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. 10 minut przed końcem Kamil Mazek zdobył bramkę kontaktową dla Resovii, ale kilka minut później Szymon Sobczak podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wynik na 4:1 w 90. minucie ustalił Miki Villar.