Piątek w F1L: Odra wraca na pozycję lidera

22 wrz 2023 Udostępnij
1liga.org

9. kolejkę rozpoczęliśmy od remisu w Bielsku-Białej, zwycięstwa Odry Opole i Lechii Gdańsk.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna (1:0) 1:1
Bramki: Michał Janota 43', Piotr Starzyński 51'

Prowadzenie gospodarzom dał tuż przed przerwą Michał Janota, dobijając swój własny rzut karny. Wyrównał w drugiej połowie Piotr Starzyński. Zachował spokój i płaskim strzałem pokonał Patrika Lukaca. Dobrze dysponowany w tym meczu był Maciej Gostomski, który kilkukrotnie popisał się wspaniałą interwencją. Górnik Łęczna przedłuża serię meczu bez porażki w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica - Odra Opole (0:1) 1:2
Bramki:
Nemanja Mijuskovic 71' (k)  - Borja Galan 27', Rafał Nizołek 51'

Wynik spotkania w 27. minucie spotkania otworzył Borja Galan. Idealnie wykonał rzut wolny zza pola karnego i pokonał bramkarza Miedzi Legnica. Goście podwyższyli wynik spotkania w drugiej połowie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Borja Galan i dograł piłkę do Rafała Niziołka, który wpakował piłkę do bramki z okolic piątego metra. Bramkę na 1:2 z jedenastu metrów zdobył w 71. minucie Nemanja Mijuskovic. Odra Opole wraca na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi.

Lechia Gdańsk - GKS Katowice (1:1) 5:1
Bramki:
Sebastian Bergier 13' - Luis Fernandez 9', Luis Fernandez 56', Tomas Bobcek 65', Elias Olsson 77', Tomas Bobcek 84'

Wynik meczu otworzył Luis Fernandez w 9. minucie meczu. Po chwili wyrównał Sebastian Bergier. Po przerwie prowadzenie gospodarzom dał ponownie Luis Fernandez, a prowadzenie podwyższył Tomas Bobcek. Na listę strzelców wpisywał się również Elias Olsson oraz kolejną bramkę dołożył Tomas Bobcek tuż przed końcem meczu. Goście całą drugą połowę grali w osłabieniu po dwóch czerwonych kartkach 46. i 61. minucie spotkania.