Piątek w F1L: Górnik lepszy od Odry

3 maj 2024 Udostępnij
1liga.org

31. kolejkę Fortuna 1 Ligi rozpoczęliśmy w Łęcznej, gdzie Górnik pokonał Odrę Opole 1:0. W drugim meczu Podbeskidzie bezbramkowo zremisowało z Arką.

Górnik Łęczna - Odra Opole 1:0 (1:0)
Bramki:
 Damian Warchol 45'

Tuż przed końcem pierwszej połowy meczu w Łęcznej Damian Warchoł wykorzystał dośrodkowanie Adama Deji i głową pokonał Artura Halucha. W drugiej części spotkania bliski wyrównania był Jakub Antczak, ale piłka uderzona przez młodego pomocnika Odry trafiła w poprzeczkę bramki. Gospodarze dzięki wygranej wskoczyli na szóste miejsce w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. Oba kluby dochodziły do sytuacji bramkowych, ale żaden z nich nie potrafił otworzyć wyniku meczu. Goście od 80. minuty grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Sebastiana Milewskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.