Piątek w F1L: Arka lepsza w hicie kolejki

1 mar 2024 Udostępnij
1liga.org

Na start 22. kolejki Miedź Legnica pewnie pokonała Stal Rzeszów, a w hicie kolejki Arka Gdynia okazała się lepsza od GKS-u Tychy.

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1)
Bramki:
 Paweł Oleksy 66' - Paweł Oleksy (s) 34', Ivo Kaczmarski 75', Nemanja Mijuskovic (k) 89'

Miedź prowadziła od 34. minuty po samobójczym trafieniu Pawła Oleksego, który po przerwie odkupił winy i wyrównał stan meczu w Rzeszowie. Piękną bramką na 2:1 popisał się Ivo Kaczmarski, posyłając piłkę tuż przy słupku bramki. Trzecią bramkę dla piłkarzy z Legnicy zdobył z rzutu karnego Nemanja Mijuskovic.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramki:
Karol Czubak 51'

Pierwsza połowa hitu kolejki skończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszą i jedyną bramkę w meczu strzelił w 51. minucie Karol Czubak, dla którego była to dwunasta bramka w tym sezonie. Pod koniec meczu czerwoną kartką został ukarany Jakub Brudnicki. Arka Gdynia zgarnęła trzy punkty i umocniła się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi.