Piątek w F1L: Motor wyszarpuje trzy punkty w Gdańsku

28 lip 2023 Udostępnij
1liga.org

W Piątek zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Górnik Łęczna zremisował z Arką Gdynia, a trzy punkty pojechały do Lublina.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Na początku meczu Miłosz Kozak próbował przelobować bramkarza gości, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki. Worek z bramkami spróbował otworzyć Sebastian Milewski. Piłka kopnięta przez zawodnika Arki Gdynia poszybowała jednak obok bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Pierwsza odsłona spotkania w Łęcznej nie przyniosła nam otwarcia wyniku. W 52. minucie ponownie groźnym strzałem popisał się Sebastian Milewski. Pod koniec drugiej części gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Karol Turek. Inauguracyjny mecz 2. kolejki zakończył się bezbramkowym remisem.

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Wolski 90'

Pierwsza okazja w 14. minucie po strzale głową Rafała Króla. Piłka poszybowała ponad poprzeczką. Kolejne minuty przyniosły kilka okazji dla obu drużyn, lecz żadna z nich nie zagroziła bramce przeciwnika.  Przewaga Lechii Gdańsk nie przyniosła gola i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:0. Bardzo bliski szczęścia był w 77. minucie Rifet Kapić. Techniczne uderzenie minimalnie minęło poprzeczkę bramki gości. Kolejna próba z dystansu. Jan Biegański w 78. minucie meczu uderzeniem z okolic 20 metra próbował zaskoczyć Łukasza Budziłka. Trzy punkty gościom w doliczonym czasie gry dał Bartosz Wolski. Było to drugie zwycięstwo Motoru Lublin w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi.