PGE FKS Stal - ŁKS. Transmisja w Polsacie Sport Extra

8 mar 2019 Udostępnij

23. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpocznie się od spotkania w Mielcu. Miejscowa PGE FKS Stal zmierzy się z ŁKS Łódź. Będzie to starcie drugiej z trzecią drużyną tabeli. Kto zbliży się do pierwszego Rakowa Częstochowa? Transmisja spotkania w piątek od 17:45 w Polsacie Sport Extra.

Obie ekipy mogą być zadowolone ze startu po zimowej przerwie. Stal ograła na wyjeździe Podbeskidzie 2:0, choć jeszcze na siedem minut przed końcem bezbramkowo remisowała. Wtedy gole strzelili Krystian Getinger oraz Łukasz Janoszka. Z kolei ŁKS ograł przed własną publicznością Garbarnię Kraków 3:0 po dwóch trafieniach Daniela Ramireza oraz jednym Rafała Kujawy.

Zarówno Stal, jak i ŁKS mają na koncie 40 punktów. Co ciekawe, ostatnia porażka obu drużyn w Fortuna 1 Lidze przypada... na ten sam dzień. 1 września 2018 roku mielczanie ulegli Sandecji Nowy Sącz (0:2), a łodzianie - Bytovii Bytów (2:3). Od tego czasu obie ekipy nie przegrały 14. ostatnich spotkań.

Lepszą serię mają jednak piłkarze Stali, którzy nie dość, że nie przegrywają, to na dodatek najczęściej wygrywają. Ostatnie osiem meczów zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Artura Skowronka.

Stal w tym sezonie straciła tylko pięć bramek, grając przed własną publicznością.