Pewne zwycięstwo Miedzi

29 maj 2017 Udostępnij

W meczu 33. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź pokonała Pogoń Siedlce 3:0. Gola i dwie asysty zapisał na swoim koncie Wojciech Łobodziński, a dodatkowo do bramki rywali trafili Jakub Vojtus i Marquitos.

W 26. minucie groźną kontrę wyprowadzili goście, ale Janicki źle zagrywał w pole karne Miedzi i piłkę wybił Midzierski.

Legniczanie otworzyli wynik spotkania w 37. minucie po dynamicznej akcji prawą stroną boiska Grzegorz Bartczak zagrał przed bramkę do Wojciecha Łobodzińskiego, a kapitan Miedzi z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Miedź zdobyła dwie kolejne bramki. W 67. minucie legniczanie szybko wznowili grę po rzucie wolnym, Łobodziński popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Pogoni, a zamykający akcję na długim słupku Jakub Vojtus strzałem głową trafił do siatki.

W 84. minucie znów szarżował Łobodziński i zagrał w pole karne gości, a stojący tyłem do bramki Marquitos ekwilibrystycznym strzałem pokonał Frąckowiaka.

Przed ostatnią kolejką Miedź do 2. miejsca w tabeli Nice 1 Ligi traci tylko punkt. Legniczanie w kolejną niedzielę o godz. 15.00 podejmą Sandecję Nowy Sącz. Patrząc na to, jak nieprzewidywalne są tegoroczne rozgrywki, wciąż wszystko może się zdarzyć.