Pełna mobilizacja w Głogowie

28 kwi 2017 Udostępnij

No i nastał ten dzień. Dziś, w piątek 28 kwietnia o godz. 19.00 na stadionie w Głogowie mecz Chrobry – Górnik Zabrze. Szykuje się dobre widowisko - kibicowsko, bo jest nim zwiększone zainteresowanie fanów, i sportowo, choćby z uwagi na rangę rywala.

Mecz z Górnikiem jest wydarzeniem numerem jeden głogowskiego stadionu w tym sezonie, ale nie ma się czemu dziwić. Nie trzeba przytaczać osiągnięcia KSG z przeszłości, mistrzostwa Polski, europejskie puchary, i tak dalej... Każdy wie, że za tą nazwą kryję się ogromna tradycja, której nie burzy nawet to, że Górnik to spadkowicz z ekstraklasy mający raczej niewielkie szanse na powrót do elity już teraz.

 

Bardziej chodzi o Chrobrego. Poprzez takie mecze widać skok jakościowy na przestrzeni lat, co już wielokrotnie przypominaliśmy. Jeszcze na początku tego tysiąclecia musiano zadowolić się rywalizacją choćby z Walką Makoszowy Zabrze. Minęło kilka, kilkanaście lat i przy Wita Stwosza zawitał Lecha Poznań, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, a teraz zabrzański Górnik. Patrząc na tabelę wszechczasów Ekstraklasy, głogowianie nie mieli jeszcze okazji spotkać się z Ruchem Chorzów, ŁKS-em Łódź, Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław.

 

Jesienią, rywalizując w Zabrzu, Chrobry długo prowadził 1:0, ale jeszcze w pierwszej połowie zaczął z konieczności grać w dziesięciu po czerwonej kartce. Kurs w Fortunie, że Chrobry otworzy wynik spotkania wynosi 1.96. Wracając do meczu, piłkarze ChG nie przetrzymali gry w osłabieniu stąd gole w 80 i 90 minucie oraz ostateczna porażka 1:2. Kurs w Fortunie na to, że padnie bramka po 76. minucie spotkania wynosi 2.14. 

 

Górnik, choć marka, obecnie przeżywa kryzys. Po spadku z Ekstraklasy szybko chciano jej powrotu, lecz na teraz szanse nie są duże. Mocno podupadły w Kluczborku. Tam z nadziejami wybrało się ponad 1000 fanów KSG i obejrzało porażkę swojego zespołu z ligowym outsiderem. Po tym ciśnienie trochę opadło, a ostatnio, gdy Górnik remisował u siebie z Wigrami Suwałki. Kilka ekip zdążyło więc wykorzystać kryzys Górnika. Teraz spróbuje Chrobry.

 

Trzeba jednak pamiętać, że doświadczenie jest po stronie graczy Górnika. Ostatnio na katowickisport.pl czytaliśmy argument, że są młodzi. Cytując, tacy mają ambicję, ale nie umiejętności. Tyle, że kadrowa średnia wieku grających zawodników KSG to niemal 26 lat do 24. Pod względem ilości występów w Ekstraklasie wygląda to na jeszcze większą przepaść, bo ponad 1000 do niecałej dwusetki. To co prawda tylko liczby, które nie muszą mieć przełożenia na boisko, ale one też podpowiadają z jakich usług można korzystać. Inna sprawa, że w Zabrze tę młodość rzeczywiście wprowadzają.

 

A jak z kadrą ChG? Kilka braków. Nie wystąpią kontuzjowani Michał Michalec i Karol Danielak oraz oczekujący na pozwolenie Serhiy Napolov, a więc sytuacji identyczna do tej sprzed tygodnia.

 

MEDIA PRESS KIT: CHROBRY GŁOGÓW - GÓRNIK ZABRZEZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.