Patryk Klimala: Długo się rozkręcaliśmy

14 mar 2018 Udostępnij

Wigry Suwałki zajmują aktualnie siódmą pozycję w tabeli z niewielką stratą do czołówki. Duża w tym zasługa Patryka Klimali, który jest najlepszym strzelcem zespołu. Przed spotkaniem z Miedzią Legnica, napastnik suwalskiego klubu opowiedział o trwającym sezonie Nice 1 Ligi.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa. Lepiej zacząć nie mogliście.

 

Lepiej nie można tego ująć. Cieszymy się, ale nasza gra nie wyglądała jeszcze w pełni tak, jakbyśmy wszyscy chcieli. Chodzi mi tu głównie o drugą połowę w Łęcznej. Mieliśmy tam trochę szczęścia.

 

Przed Wami jednak najtrudniejszy sprawdzian – wyjazd do Legnicy.

 

Nie ukrywam, że myślami jesteśmy już przy tym meczu. Na pewno nie boimy się przeciwnika, jedziemy do Legnicy po pełną pulę. Zwycięstwa budują pewność siebie, nie patrzymy jednak na naszą serię. Po prostu musimy pokazać w piątek to, co najlepsze z naszej strony.

 

Już teraz można uznać Was za rewelację sezonu.

 

Długo się rozkręcaliśmy. Wszyscy wiedzą, że Wigry podchodziły do tego sezonu po kompletnej przebudowie. Potrzebowaliśmy zgrania, złapać ze sobą kontakt. Jak widać w końcu te wszystkie elementy zaczęły działać i zaczęliśmy punktować.

 

Przed sezonem w kontekście Wigier mówiło się o utrzymaniu. Tymczasem bliżej Wam teraz do czołówki niż dołu tabeli.

 

Utrzymanie było naszym głównym celem. Mamy jednak dość sporą i bezpieczną przewagę nad zespołami w dole tabeli. Można powiedzieć, że teraz celu nie mamy, żyjemy z meczu na mecz.

 

Twoim zdaniem, co było momentem przełomowym dla Was?

 

Myślę, że można za taki moment uznać mecz w Głogowie, gdzie przegrywaliśmy już 3:0, a zremisowaliśmy 3:3. Od tamtego czasu regularnie punktujemy.

 

Sporym wzmocnieniem okazał się Pyłypczuk, który uporządkował Wasz środek pola.

 

Mamy bardzo młody skład i faktycznie brakowało piłkarza z doświadczeniem, który uspokoi i uporządkuje grę. Siergiej jest właśnie takim zawodnikiem.

 

Porozmawiajmy teraz o Twoim dorobku strzeleckim. Jest sześć goli na razie. Patrzysz na klasyfikację strzelców?

 

Gdybym lepiej zachował się w niektórych sytuacjach w Łęcznej to pewnie byłoby teraz tych bramek nie sześć, a osiem (śmiech). A Tak poważnie, to postaram się dogonić czołówkę, ale to nie jest najważniejsze.

 

Dochodzą do Ciebie jakieś informacje z Białegostoku?

 

Nic mi o tym nie wiadomo. Na razie mam przed sobą jeszcze pół roku gry w Suwałkach, a co będzie dalej? Na razie nie zastanawiam się nad tym.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.