Olimpia dalej w grze!

22 maj 2017 Udostępnij

Olimpia Grudziądz szybko podniosła się po porażce z Chojniczanką Chojnice. Po bardzo dobry spotkaniu Biało-Zieloni pokonali na wyjeździe broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn i wrócili do gry o ekstraklasę.

Na początku spotkania kilkoma piłkami posłanymi w pole karne piłarze Stomilu próbowali sforsować obronę grudziądzan. W 2. minucie Kun podawał do Szewczyka, ale blokował wszystko Klemenz. Groźnie z rzutu rożnego próbowali zaskoczyć Wrąbla, jednak ten był asekurowany przez Kasperekiewicza.

W kolejnych minutach groźnie atakował Stomil, jednak dośrodkowania gospodarzy nie znajdowały adresata w naszym polu karnym. Po atakach "Dumy Warmii", prób kontrataku próbowali grudziądzanie. Wreszcie dokładne podanie od Michalika na szesnasty metr otrzymał Banasiak, minął obrońcę i pewnie pokonał Leszczyńskiego.

Po utracie bramki ruszyl Stomil. W 19. minucie w pole karne wpadł Woźniak, którego w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Chwilę później próbował Feruga, minimalnie ponad bramka. W kolejnych minutach było sporo walki i okazji z obu stron. Najpierw w pole karne podcięciem zagrał Nishi, a chwilę później niecelnie strzelał Lech. W 39. minucie swoją szansę miał Daniel Feruga, ale strzelił tylko w boczną siatkę.

Początek drugiej połowy to ataki Stomilu. Jednak w trzeciej minucie drugiej połowy drugą bramkę zdobyła Olimpia. Po dośrodkowaniu Kaczmarka z lewej strony piłkę do siatki skierował Damian Michalik.

W 63. minucie groźnie podawali w pole karne Olimpii gospodarze, ale piłkę wybił Klemenz. W 67. minucie kuriozalny błąd popełnił Leszczyński, który przy wybiciu piłki nabił Michalika i zrobiło się 0:3. Stomil próbował zdobyć honorową bramkę. W 78. minucie gospodarze wpadli prawą stroną w pole karne, a mocnym strzałem z 7 metrów bramkę zdobył Karol Żwir.

Gospodarze szukali swoich szans, jednak dobrą partię rozegrali defensorzy Biało-Zielonych. Wynik do końca nie uległ zmianie i Olimpia wywiozła z Olsztyna cenne 3 punkty.