Oficjalna strona Fortuna 1 Ligi w nowej odsłonie

18 lip 2023 Udostępnij

Na start sezonu 2023/2024 Fortuna 1 Liga przygotowała zupełnie nową, w pełni przebudowaną stronę internetową. To efekt nawiązania współpracy z firmą Stellis, która została tym samym Partnerem Digital 1 Ligi.

Priorytetem przy projektowaniu strony Fortuna 1 Ligi było stworzenie intuicyjnego w obsłudze i atrakcyjnego narzędzia, które zapewni kibicom dostęp do statystyk meczowych, relacji na żywo ze spotkań oraz wszelkich informacji o lidze i klubach. Strona będzie stopniowo rozbudowywana o kolejne elementy angażujące kibiców.

- Zmiana strony internetowej to kolejny krok w stronę profesjonalizacji ligi i wprowadzenia rozwiązań, które mają ułatwić kibicowi kontakt z ligą. Ogromną zaletą wprowadzanego systemu jest fakt, że na każdym urządzeniu – bez względu na to, czy jest to laptop, telefon czy tablet – strona będzie prezentować się przejrzyście i czytelnie - mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Nowa strona internetowa Fortuna 1 Ligi powstała na Platformie Stellis One. Jest to kompletny cyfrowy system dla organizacji sportowych, który stawia kibiców w centrum zainteresowania. Platforma daje z jednej strony możliwość budowania ujednoliconego, profesjonalnego wizerunku ligi w internecie, a z drugiej strony oferuje wiele udogodnień w codziennym zarządzaniu stroną.

Szereg integracji z ligowymi partnerami, takimi jak sponsor tytularny rozgrywek Fortuna czy partner statystyczny, firma Statscore pozwoli kibicom m.in. sprawdzać na bieżąco kursy w odniesieniu do konkretnych spotkań, przeglądać statystyki konkretnych zawodników i drużyn, a także porównywać osiągnięcia klubów i piłkarzy z wykorzystaniem wykresów radarowych. Nowa strona pozwala również na lepszą ekspozycję wideoklipów publikowanych przez ligę i kluby na platformie YouTube oraz ligowych projektów, takich jak Piłkarz Miesiąca.

- Zostanie Partnerem Digital Fortuna 1 Ligi i tworzenie nowej strony ligowej to dla nas nie tylko możliwość dostarczenia wyjątkowego doświadczenia dla kibiców, ale także wyraz naszego zaangażowania w rozwój polskiej piłki nożnej. Wierzymy, że ta współpraca przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania ligą i umocni jej pozycję. Razem stawiamy kolejny krok w przyszłość sportu, a my jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO Stellis.

Projekt graficzny skupia się na nowoczesnym i profesjonalnym wyglądzie, zgodnie z najnowszymi trendami i praktykami UX/UI. Zastosowane są czyste linie, estetyczne układy oraz kolory, tworzące spójną i przyjemną wizualnie całość.

Strona wykorzystuje tzw. smart cropping, co pozwoli platformie automatycznie kadrować zdjęcia, aby idealnie pasowały do różnych rozdzielczości urządzeń końcowych. Dzięki temu zdjęcia zawsze będą prezentować się doskonale, niezależnie od urządzenia, na którym są oglądane.

OGÓLNE INFORMACJE O FIRMIE STELLIS I SYSTEMIE STELLIS ONE

Stellis działa w branży sport-tech. Celem marki jest zrewolucjonizowanie rynku technologii sportowej. Misją firmy jest projektowanie, budowanie i tworzenie wiodących na świecie technologii, produktów i usług dla wszystkich organizacji sportowych, aby wszyscy kibice mogli cieszyć się tym samym profesjonalnym doświadczeniem cyfrowym.

Zespół posiada 15-letnie doświadczenie w branży technologicznej i sportowej. W skład Stellis wchodzą menedżerowie, konsultanci oraz byli sportowcy, którzy mogą się pochwalić pracą dla marek takich jak UEFA, UEFA EURO 2020, PGNiG Superliga, Fortuna 1 Liga, Widzew Łódź, Ruch Chorzów, PGE Skra Bełchatów, IHF (International Handball Federation), ZPRP (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), SHF (Svenska Handbollsförbundet), BWF (Badminton World Federation) i innych.

Platforma Stellis One stawia kibica w centrum zainteresowania. Dzięki unifikacji systemów IT funkcjonujących w klubach, a także oparciu dostępu do różnego rodzaju usług oferowanych przez ligę i kluby na jednym, unikalnym koncie użytkownika, pozwala na budowanie bazy danych. Platforma może pełnić funkcję znakomitego narzędzia analitycznego, marketingowego i sprzedażowego. Wdrożenie platformy Stellis One w kilkunastu klubach PGNiG Superligi zostało nagrodzone przez jury nagród Sport Biznes Polska w kategorii “Transformacja Cyfrowa” w 2023 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.