Odra Opole – GKS Katowice 1:2

25 mar 2018 Udostępnij

W Opolu, przy odrestaurowanych jupiterach, miejscowa Odra podjęła GKS Katowice. Był to jedyny mecz 23. kolejki Nice 1 Ligi rozgrywany w weekend 24/25 marca.

W pierwszych minutach to GieKSa stwarzała więcej zagrożenia pod bramką opolan. Gospodarze szukali swoich szans w kontrze, ale grali bardzo niedokładnie. Dopiero w 35 minucie piłka strzelona w stronę bramki przelobowałą Mateusza Abramowicza i odbiła się od poprzeczki. Jako pierwszy dopadł do niej Jakub Habusta dając Odrze prowadzenie. Na odpowiedź długo nie musieliśmy czekać. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Mateusz Kamiński. Obrońca GieKSy wybił się ponad rywali i głową skierował piłkę do bramki.

 

Już na starcie drugiej połowy Kamiński mógł wzbogacić swoje konto o drugiego gola. Po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki. Za moment dobrą okazję miał Wojciech Słomka. Uderzenie z kilku metrów w krótki róg bramki nie zaskoczyło bramkarza gospodarzy. Goście mieli optyczną przewagę, ale nie umieli zamienić jej na gola. W 70. minucie Kędziora zakończył szybką akcję GieKSy strzałem w słupek. Zabrakło centymetrów do szczęścia katowiczan.

 

W 76. minucie znakomicie w kontrze środkiem boiska pociągnął Adrian Błąd. Obrona Odry zostawiła mu dużo miejsca przed szesnastką i nasz pomocnik precyzyjnym strzałem znalazł drogę do bramki rywala. Po utracie gola opolanie zaczęli grać znacznie agresywniej. Mimo paru groźnych sytuacji pod bramką Mateusza Abramowicza, więcej bramek nie padło. GieKSa wywiozła z Opola trzy bardzo cenne punkty! Kolejny mecz 31 marca na Bukowej z Zagłębiem Sosnowiec.

 

ODRA OPOLE – GKS KATOWICE 1:2 (1:1)

 

1:0 Habusta 35’

1:1 Kamiński 38’

1:2 Błąd 76’

 

Żółte kartki: Cverna, Skrzypczak, Bonecki – Słomka, Mączyński, Prokić

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Widzów 2800.

 

Odra Opole: Weinzettel - Brusiło, Bodzioch, Cverna, Winiarczyk, Mikinić, Czyżycki (22’ Żagiel), Habusta, Niziołek, Wodecki (72’ Bonecki), Skrzypczak.

 

GKS Katowice: Abramowicz – Mokwa, Kamiński, Klemenz, Mączyński – Słomka, Pocozbut, Zejdler (90’ Kalinkowski), Prokić, Błąd (80’ Słaby) – Kędziora (85’ Goncerz).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.