Niezawodny Angielski

5 mar 2017 Udostępnij

Olimpia Grudziądz pokonała przed własną publicznością Miedź Legnica 2:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej! Na listę strzelców wpisali się Karol Angielski oraz Damian Michalik. Dla gości trafił Petteri Forsell.

Biało-Zieloni od początku meczu narzucili swoje warunki gry. Mieli większe posiadanie piłki i tworzyli groźniejsze sytuacje. Najpierw Karol Angielski miał doskonałą okazję sam na sam z bramkarzem, jednak w tej sytuacji lepszy okazał się bramkarz gości. Już po kilku minutach tym razem sprytniejszy okazał się "Anglik" i w 19. minucie mógł cieszyć się z pierwszego gola! Następne minuty to kolejne okazje Olimpii. Z dystansu próbował Feruga oraz Smoliński ale zawsze niecelnie.

W 39. minucie bardzo groźnie głową uderzał Damian Michalik, ale jego strzał został wybroniony przez Pawła Kapse. Minutę później znów Michalik starał się zaskoczyć rywali i tym razem mu się to udało. Płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza i podwyższył prowadzenie. Dla skrzydłowego Olimpii był to pierwszy gol w barwach Biało-Zielonych. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0, a poza jedną groźną sytuacją w pierwszej połowie, Miedź nie wiedziała jak zaskoczyć gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się dużo spokojniej niż pierwsza. W większości czasu gra toczyła się na środku boiska. Dopiero w 63. minucie kolejną okazję miał bardzo widoczny dzisiaj "Anglik", ale z kilku metrów od bramki strzelił wprost w bramkarza. Od razu po tej akcji na boisko wszedł Antonio Wesslem zaliczając swój debiut (podobnie jak Daniel Feruga). Kilka minut później znów Karol oddał bardzo groźny strzał zza pola karnego, ale piłka minęła minimalnie słupek. Później do głosu doszli goście i stworzyli kilka sytuacji, ale zawsze świetnie na linii bramkowej sprawdzał się Jakub Wrąbel. Przed doliczonym czasem gry do drugiej połowy na boisku zameldował się kolejny nowy zawodnik Olimpii - Furtado zmieniając Karola Angielskiego.

W 90. minucie po dyskusyjnym zagraniu ręką Marcina Woźniaka sędzia podyktował rzut karny dla gości. Strzelającym był Petteri Forsell. Kuba doskonale wyczuł zamiary zawodnika Miedzi i obronił strzał, niestety przy dobitce był bez szans, a Forsell skierował piłkę do pustej bramki. Warto zaznaczyć, że przy tej sytuacji było ogromne zamieszanie i ani zawodnicy ani kibice nie wiedzieli czy mecz trwa dalej, czy jest zakończony. Po rzucie karnym sędzia zakończył mecz, a Biało-Zieloni mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej!

Olimpia Grudziądz Miedź Legnica 2:1 (2:0)

1:0 Angielski 19’

2:0 Michalik 39’

2:1 Forsell 90’

żółte kartki: Marcin Woźniak, Damian Ciechanowski - Grzegorz Bartczak.
sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Olimpia: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Damian Michalik (64' Antonio Wesslem), Kamil Kurowski, Marcin Smoliński, Karol Angielski (90' Furtado), Marcin Kaczmarek,  Daniel Feruga (73' Adam Banasiak).

Miedź: Paweł Kapsa, Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak,  Rumen Trifonow, Wojciech Łobodziński, Petteri Forsell, etteri Pennanen (67' Łukasz Garguła), Damian Rasak, Daniel Keon, Mariusz Rybicki (84' Mladen Bartulović).