Niepokonany Chrobry

14 sie 2017 Udostępnij

Chrobry w tym meczu był po prostu dobry. Na pewno solidny. I powtarzalny, bo o wygranej z GKS-em Tychy decyduje wrzutka Szczepaniaka i celna główka wprowadzonego na boisko siedem minut wcześniej Trytki. To kopiuj-wklej sprzed kilku dni z Chorowa.

Było widać, że spotkały się dwie dobrze zorganizowane drużyny. Na pewno takie, które od strony taktycznej odrobiły zadanie domowe przed tym spotkaniem. Gra była wyrównana, a sytuacji - przez to, że obie strony świetnie sobie czytały - niewiele. Najlepsze miał Chrobry. W. 15 minucie nagrodzony za to, że wyczekał przed polem karnym mógł zostać Konrad Kaczmarek. Po chwili bramkarza GKS-u miał już za sobą, uderzył z ostrego kąta do w tym momencie pustej bramki, jednak Łukasz Bogusławski (czyli były defensor pomarańczowo-czarnych) zdążył z interwencją. Piłkę wygarnął w ostatniej chwili i skierował na rzut rożny. Korner był też po strzale Mateusza Machaja z okolic szesnastki. Na tym koniec. Były inne próby, także ze strony gości, lecz jak wspomniano oba zespoły w defensywie trzymały solidny poziom. 

 

Kluczowa okazała się 60. minuta i decyzja trenera o wprowadzeniu Przemysława Trytki. To ruch identyczny, jak kilka dni temu w pucharze. Wtedy przyniósł gola, tym razem też zdało to egzamin. Na zasadzie kopiuj-wklej. W Chorzowie Łukasz Szczepaniak dośrodkował w pole karne, a Trytko wykończył to głową. Teraz powtórka, tyle że w 67. minucie. Ta bramka rozdzieliła dwie inne okazje głogowian. Były tu uderzenia z dystansu. Przemysław Stolc uderzył minimalnie za wysoko, a Michał Borecki tuż obok. Przyjezdni natomiast poważnie zagrozili już przy stanie 1:0. Chrobremu dopisało wtedy sporo szczęścia, gdy po strzale Wojciecha Szumilasa piłka obiła poprzeczkę, chyba jeszcze po rękach interweniującego Sławomira Janickiego. Pomarańczowo-czarni, poza tym incydentem, swoje zadania realizowali skutecznie i tym sposobem bardzo ważne, budujące zwycięstwo dowieźli do końca. 

 

 

1:0 Trytko 67

 

Żółte kartki: Stolc - Błanik, Grzybek. 

 

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

 

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Stolc, Michalski, Danielak, Bach, Gąsior (46' Mandrysz), Pawlik, Szczepaniak, Machaj M. (84' Borecki), Kaczmarek (60' Trytko). 

 

GKS: Dobroliński - Mańka (82' Fidziukiewicz), Tanżyna, Bogusławski, Abramowicz, Błanik, Łuszkiewicz (75' Szumilas), Matusiak, Ćwielong, Radzewicz (72' Grzybek), Zapolnik. 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.