Niedziela w F1L: zwycięstwa Wisły Kraków, Odry Opole i GKS-u Tychy

30 lip 2023 Udostępnij
1liga.org

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Michalski 64', Michał Grudniewski 90' - Miki Villar 44', Angel Rodado 53', Szymon Sobczak 90'

Widoczna przewaga Wisły Kraków na początku meczu. Kilka groźnych okazji, lecz wynik nie uległ zmianie. W 21. minucie meczu dobra okazja Goku, ale jego strzał broni Mateusz Kuchta. Kolejna świetna interwencja bramkarza gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy Miki Villar wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie. W 53. minucie prowadzenie podwyższył Angel Rodado. Bramkę kontaktową dla Polonii Warszawa zdobył Mateusz Michalski. Po trzeciej bramce dla Wisły strzelonej przez Szymona Sobczaka z rzutu wolnego nic nie wskazywało na emocjonującą końcówkę meczu. Wszystko zmieniła bramka na 2:3 w wykonaniu Michała Grudniewskiego. Chwile później piłkarze z Warszawy zdołali wyrównać, lecz sędzia meczu anulował bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem klubu z Krakowa.

Odra Opole - Resovia Rzeszów 3:0 (0:0)
Bramki: Dawid Czapliński 53', Maciej Makuszewski 80', Borja Galan 90

Pierwszą bramkę w meczu zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie. W 53. minucie meczu Dawid Czapliński wykorzystał błąd bramkarza i wyprowadził Odrę Opole na prowadzenie. Od 55 minuty gracze Resovii zmuszeni byli grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Kornela Osyry. Na 2:0 podwyższył Maciej Makuszewski. Wynik na 3:0 ustalił w 93. minucie Borja Galan, pieczętując kolejną wygraną Odry Opole.

Stal Rzeszów - GKS Tychy 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Kościelny 90' - Cesar Pena (s) 1', Wiktor Niewiarowski 89'

Idealne otarcie meczu w wykonaniu GKS-u Tychy. Już po pierwszej minucie prowadzili w Rzeszowie po samobójczym trafieniu Cesara Peny. Prowadzenie gości podwyższył w 89. minucie Wiktor Niewiarowski. Honorową bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Kamil Kościelny, ustalając wynik spotkania na 1:2. Były to kolejne trzy punkty drużyny Dariusza Banasika w tym sezonie.