Niedziela w F1L: trwa seria GKS-u Katowice

7 kwi 2024 Udostępnij
1liga.org

Niedzielne zmagania w Fortuna 1 Lidze namieszały trochę w tabeli. Motor Lublin pokonał 3:1 Wisłę Kraków. W Katowicach bohaterem meczu został Arkadiusz Jędrych, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Stal okazała się lepsza od Znicza wygrywając 2:0.

Wisła Kraków - Motor Lublin 1:3 (1:1)
Bramki:
 Goku Roman 26', - Samuel Mraz 16', Piotr Ceglarz 49', Samuel Mraz 58'

Fatalnie rozpoczęło się to spotkanie dla piłkarzy Wisły, bo już w 6. minucie czerwoną kartką został ukarany Bartosz Jaroch. Szybko wykorzystał to Motor. W 16. minucie wynik meczu otworzył Samuel Mraz. Dziesięć minut później wyrównał Goku i pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie to goście przeważali, podwyższając wynik dwoma trafieniami. Najpierw Piotr Ceglarz pokonał Alvaro Ratona, a kilka minut później Samuel Mraz ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując błąd bramkarza Białej Gwiazdy.

GKS Katowice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki:
 Arkadiusz Jaroch 90'

Starcie GKS-u Katowice z Lechią Gdańsk zapowiadało się na prawdziwy hit, lecz gorąco zrobiło się dopiero w drugiej połowie. W 74. minucie po weryfikacji VAR z boiska został wyrzucony Marten Kuusk. Gospodarze zmuszeni byli do gry w osłabieniu, ale nie przeszkodziło im to w kreowaniu kolejnych sytuacji bramkowych. Bohaterem spotkania został Arkadiusz Jędrych, który w doliczonym czasie gry zdobył swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie i zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków (2:0)
Bramki: Jesus Diaz 37', Adrian Bukowski 43'

Jesus Diaz wykorzystał podanie piętką od swojego kolegi z zespołu i mocnym uderzeniem dał prowadzenie gospodarzom. Piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców Znicza. Tuż przed przerwą podwyższył Adrian Bukowski, zachowując spokój pokonał płaskim strzałem Miłosza Mleczko. W 73. minucie rzut karny wykonywany przez Mateusza Grudzińskiego obronił Jakub Wrąbel.